Асигнування, які США виділяють Україні, у підсумку працюють на американську економіку, — Мережко

Олександр Мережко. Фото: rbc.ua

Значна частина коштів, які виділяються Сполученими Штатами для допомоги Україні, зрештою працюють на американську економіку: створюють робочі місця, стимулюють розвиток військової промисловості та економіки США в цілому. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“Це необхідно знати, зокрема, громадянам США, для того, щоб активніше підтримувати надання допомоги Україні”, — сказав спікер.

Він нагадав, що військові постачання Україні від США мають відновитися, щойно буде схвалено відповідний законопроєкт. І в документі, за словами Мережка, також йдеться про те, що значна частина цих коштів буде використана для поповнення тих запасів Пентагону, які будуть передані Україні.

“Це правильний, прагматичний підхід. І він говорить про те, що, допомагаючи іншій державі захищати себе від агресії, світ і США зокрема не тільки реалізують свої безпекові інтереси, а й допомагають розвиткові своєї економіки, створенню робочих місць”, — наголосив Мережко.

Дуже важливо, щоби законопроєкт про допомогу Україні потрапив до Палати представників і відбулося голосування, яке заплановане на сьогодні, 20 квітня, доповнив гість ефіру.

“Це вирішальний момент, оскільки після цього, згідно з процедурою, законопроєкт, якщо його буде ухвалено, потім скерують до Сенату. Потім голосує Сенат, а після цього президент США підписує документ. І Джо Байден раніше обіцяв невідкладно це зробити. Я вважаю, що всі ознаки та заяви, зроблені напередодні, свідчать про високі шанси на ухвалення законопроєкту”, — резюмував Мережко.

Читайте також: Пакет про допомогу Україні отримає підтримку, як тільки його буде поставлено на голосування у Палаті представників США, — експерт

Нагадаємо, Палата представників США у п’ятницю, 19 квітня, провела процедурне голосування за чотири законопроєкти про іноземну допомогу, зокрема для України, що дозволяє винести їх на розгляд Палати. Голосування за пакет законопроєктів у Палаті представників очікується сьогодні, 20 квітня.

Читайте також: Військова допомога США почне надходити в Україну “одразу ж” після рішення Конгресу — коментар Білого дому

Прямий ефір