“Арешти українців тривають”: Андрющенко про намір Росії створити на окупованих територіях понад 20 колоній

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

На тимчасово окупованих Росією територіях України не припиняються арешти українських громадян. Загарбники заарештовують людей за найменшу підозру. Про це сьогодні, 25 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

Так він прокоментував інформацію, що російські загарбники вирішили побудувати на території тимчасово окупованих частин Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей понад 20 колоній. Зокрема, 12 із них — на території так званої “ДНР”, 7 — на території так званої “ЛНР”.

“Все, чого не будує Росія, скажу з маріупольського досвіду, навіть якщо вона називає дитячі садочки і починає будувати, то в них все одно виходить ГУЛАГ. Вони просто іншого не вміють. Тому вирішили просто вже назвати речі своїми іменами як є. Безумовно, будуватимуть колонії. Величезну кількість цивільного населення заарештовано на сьогодні. Я впевнений, що більша частина цих колоній планується для утримання саме українських громадян із проукраїнською позицією. Тому що, за нашими оцінками, кількість не зменшилася, можемо говорить 10 тисяч+ цивільних тільки з Маріуполя заарештованих. Це ті, які не пройшли фільтрацію. Арешти тривають і сьогодні”, — сказав радник мера.

За даними Андрющенка, щодня йде дуже щільна зачистка і по Маріупольському району — по селах, наприклад.

“Тому, дійсно, колонії для цього будуть потрібні. Думаю, що в реальності будувати вони не планують. Швидше за все, розконсервують усі колонії, яких було чимало від Радянського Союзу на території Донецької області. Їх було незліченна безліч, на жаль. Більша частина законсервована була при Україні. Просто розконсервують, спишуть гроші, покладуть у кишеню. Власне, російські тренди”, — резюмував радник Маріупольського міського голови.

Читайте також: Поранені не повинні потрапляти до обмінного фонду, а передаватися на територію іншої сторони без жодних умов, — правозахисник

Нагадаємо, раніше Андрющенко розповів, що тимчасово окуповане Росією місто Маріуполь Донецької області зараз — це гетто, в якому українці живуть у нескінченних репресіях, під гнітом, у стані нескінченної загрози, вони безправні й безвольні. Водночас люди відчайдушно сміливо борються за незалежність, свободу і деокупацію.

Прямий ефір