Антикремлівська коаліція вже складається з 54 країн, усі вірять у перемогу України, — Резніков

Олексій Резніков. Фото: mil.gov.ua

Дев’ята зустріч у форматі “Рамштайні” стала корисною і насиченою для України. У її межах, зокрема, відбувалися двосторонні зустрічі, де обговорювалися деталі постачання зброї Україні. Уже є конкретні терміни підготовки танкових екіпажів. Про це повідомив в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу FREEДОМ міністр оборони України Олексій Резніков.

“Річ у тому, що по суті антикремлівська коаліція вже складається з 54 країн. Стільки делегацій було під час зустрічі спочатку на полях “Рамштайну”, а оскільки це відбувалося в Брюсселі, то крім зустрічі в межах “Рамштайну” там ще була зустріч міністрів оборони країн НАТО. Це теж була велика зустріч, Україна була запрошена як гість на почесному місці. І ми продовжили нашу роботу”, — сказав він.

За словами міністра, партнери рішуче налаштовані на перемогу України. Вони хочуть бути її співавторами. Для повної перемоги Києву потрібна західна зброя.

“Якщо хтось думає, що є синдром втоми від України, від війни, то це не так. Наші партнери налаштовані дуже, дуже, підкреслюю, дуже рішуче. Налаштовані на нашу перемогу. Це абсолютно інші настрої, ніж рік тому, коли нам давали три дні на те, що впаде столиця, і три тижні максимум на те, що впаде вся країна, і що, ймовірно, десь там будуть якісь окремі бойові дії. Сьогодні всі вірять у перемогу України, всі бажають цієї перемоги. Тепер усі розуміють, дуже чітко бачать, що цю російську так звану “другу армію світу” дуже реалістично стримати і перемогти. І ми це довели всьому світу, і тому весь світ надихається героїзмом наших захисників і захисниць, цивільних, усіх українців. І вони хочуть бути співавторами нашої з вами перемоги”, — заявив Резніков.

Також очільник Міноборони України запевнив, що під час засідань “Рамштайну” жодні політичні питання, зокрема й щодо перемовин із Росією, не обговорюються.

“Від слова “зовсім”. Обговорюється допомога Україні зброєю, запуски військово-промислового комплексу, щоб вони виготовляли снаряди, зброю, поповнювали свої склади, щоб поліпшити наші спроможності, і всі розуміють, що нам потрібно йти в контрнаступ. Усі розуміють, що нам потрібно зупинити росіян, що нам потрібно звільнити тимчасово окуповані території. Тому я можу погодитися з паном Марком Міллі в частині, що Росія не досягне своєї мети в Україні на полі бою. Тому що мета Росії — знищення України, відновлення радянської російської імперії, поглинути Україну, Білорусь, Литву, Латвію, Естонію, Польщу і відновлення Берлінської стіни. Ось цілі Росії. Я впевнений, що ця мета для них є недосяжною, ми не дамо їм це зробити, і цивілізований світ нас у цьому підтримуватиме”, — резюмував Олексій Резніков.

Читайте також: У зв’язку з річницею повномасштабного вторгнення Росії світові лідери у різний спосіб хочуть показати свою солідарність з Україною, — Лещенко

Прямий ефір