Агресія РФ проти України: радник глави ОПУ назвав механізми покарання воєнних злочинців

Ілюстративне фото: pixabay.com

Після скоєних звірств російської армії в Україні всі злочинці мають понести справедливе покарання, а для цього існує три фундаментальні етапи. Головне — це спеціальні юридичні формули за якими встановлюватимуть факти агресії з подальшим винесенням вироків для виконавців злочинів. Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив Михайло Подоляк, радник глави Офісу президента України (ОПУ).

“Перше — це спеціальні юридичні формули, спецтрибунали, які повинні встановити факт злочину агресії, тобто розв’язання війни. Далі — в національних і міжнародних юрисдикціях виносити вироки виконавцям злочинів. Третя частина — це створення спеціальних наддержавних або міждержавних структур, які займатимуться пошуком воєнних злочинців без терміну давності, зокрема на території Російської Федерації, і фізично забиратимуть їх звідти, доправляючи на юридичні майданчики для винесення вироку”, — розповів він.

Подоляк акцентував, що вироків для воєнних злочинців із подальшими термінами має бути багато: тисячі з конкретними прізвищами, особистими і персональними даними. 

“Це має максимально публічно висвітлюватися, тобто показувати фізіономію, наприклад, полковника, який скоював злочини, або генерал-майора, який віддавав наказ і має сидіти у в’язниці. У підручниках історії історично має бути закріплена дошка обов’язкової ганьби”, — сказав він.

Радник глави ОПУ також наголосив, що країна-агресор після всіх злочинів скоєних проти народу України не повинна більше сприйматися у світі, як раніше, і не може мати право голосу. 

“Право на вето, право на захист своїх інтересів, які йтимуть врозріз із міжнародним правом. Росія повинна постійно бути під тиском і фінансовим, і юридичним. Тільки тоді ми зможемо розслідувати всі злочини до кінця і, відповідно, зробити юридичні висновки”, — підсумував Михайло Подоляк.

Читайте також: Остаточний розрив зв’язків демократичного світу із Росією стався після деокупації Бучі, — Подоляк

Прямий ефір