Росія використовує Придністров’я для тестування реакції громадськості та створення нової кризи, підтримуючи напружену ситуацію як в регіоні, так і на міжнародній арені. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила заступниця керівника проєкту StopFake, професорка Вікторія Романюк.
“Думаю, тут є кілька причин, і вони очевидні. Перш за все, Росія намагалася цю інформацію випробувати на різних цільових аудиторіях — подивитися на реакцію. Подивитися, як реагуватимуть жителі Молдови, Придністров’я. Як би і спосіб перевірити реакцію на Заході”, — сказала вона.
Також мета, яку може переслідувати в такий спосіб Москва, — створення чергової кризи, акцентувала експертка.
“Росія, Путін і російська пропаганда — кріейтори глобальної кризи. Їм все одно, що говорити. За великим рахунком, для них не важливо, який буде результат, наслідки, і якою буде реакція. Найголовніше — створювати нескінченно відчуття кризи, відчуття напруги в різних регіонах у контексті різних тем”, — пояснила Романюк.
Згідно з її словами, головна мета цієї інформації — залякування, створення ажіотажу і “підтримування в тонусі” як Молдови, так і України та західних країн.
Крім того, заступниця керівника проєкту StopFake зазначила, що заяви, які лунають від самопроголошеної “Придністровської народної республіки”, можливо, “покликані відвернути увагу від важливіших питань”.
Читайте також: Версії про нібито приєднання “ПМР” до Росії — це спроби розгойдування ситуації, — Нарожний
Нагадаємо, 28 лютого, у Тирасполі, так званій столиці невизнаної “Придністровської Молдавської Республіки” (“ПМР”), пройшов “VII З’їзд депутатів усіх рівнів”. “Депутати” ухвалили заклик до Росії з проханням “захисту від тиску Молдови”, а також звернулися до низки міжнародних організацій.