Постачання Україні бойових літаків: чому процес затягнеться в часі, пояснив військовий експерт

Ілюстративне фото: defence-ua.com

Процес передачі Україні бойової авіації, як і інших високоточних озброєнь, досить розтягнутий у часі. Він залежить від багатьох факторів. Однак крига скресла і в плані — надання західних багатоцільових винищувачів. І цей процес уже не зупинити. Таку думку висловив військовий експерт Владислав Селезньов сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Країни колективного Заходу досі ще займають досить обережну позицію. І зрозуміло чому. Вони, найперше, турбуються про власні національні інтереси. Але що стосується процесу передачі озброєння тієї чи іншої номенклатури, то ми повинні розуміти, що процес передачі досить розтягнутий у часі”, — сказав Селезньов. 

Цей процес складається з реалізації трьох дуже важливих складових, перша з яких — бюрократична.

“Це робота з документами, підготовка, підписання тих чи інших нормативних документів, які дають право на переміщення певного типу озброєння”, — пояснив експерт. 

Друге питання, не менш важливе, — логістика: переміщення зброї або техніки, підготовка відповідної бази в тих місцях, де вона буде розташовуватися, звідки буде виконувати свої бойові завдання, сказав Селезньов.

І третій, за його словами, найбільш складний і тривалий за часом етап — підготовка українського військового персоналу. 

“Якщо ми говоримо про літаки F-16, то, відповідно, це льотчики плюс персонал, який на землі буде обслуговувати ці платформи, проводити регламентні роботи, ремонтно-відновлювальні, можливо, і цілу низку інших заходів, від яких залежить ефективна експлуатація”, — зазначив гість ефіру.

Історія з високоточною технологічною західною зброєю — це завжди досить складно, доповнив Селезньов.

“Ми з вами можемо лише уявити, які зусилля витрачені, щоб переконати країни Заходу передавати той чи інший тип озброєння для потреб української армії. Але, як то кажуть, крига скресла. Процес триває, і я впевнений, що його не зупинити”, — наголосив експерт. 

Селезньов також зазначив, що ракетний терор Росії тільки посилює рішучість партнерів передавати ЗСУ різного виду озброєння. 

“Як би це цинічно не звучало, але часто в наших комунікаціях із західними партнерами нам допомагають російські окупанти. Використовуючи тактику ракетного терору, коли ракети прилітають у будинки, де перебувають мирні жителі, РФ шокує, жахає країни колективного Заходу. Вони, розуміючи, з яким злом бореться нині українська армія, ухвалюють ті рішення, які ми зараз називаємо відкладеними. Тобто передають ту техніку, озброєння, яке нам потрібно було ще буквально рік тому. А рішення про цю техніку ухвалюють зараз. Але — з урахуванням ситуації на лінії бойових зіткнень, яку створює російська окупаційна армія”, — резюмував Селезньов.

Читайте також: F-16 чи посилення ППО: підсумки “Рамштайн-12” підбиваємо з експертами

Нагадаємо, місія Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні вже підготувала 15 тисяч солдатів ЗСУ. Ще 15 тисяч бійців планується підготувати до кінця 2023 року.

Прямий ефір