Більше ППО та F-16: Селезньов розповів про допомогу західних партнерів у підготовці до контрнаступу й захисту неба

Владислав Селезньов. Фото: investigator.org.ua

Західні союзники України провели чергову зустріч у форматі “Рамштайн”. На засіданні йшлося про надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони (ППО), винищувачів F-16 та іншого озброєння. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий оглядач, колишній речник Збройних сил України (ЗСУ) Владислав Селезньов.

Міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що навчання українських пілотів на винищувачах F-16 розпочнеться вже найближчими тижнями. А також, що допомога від США в захисті українського неба не припиниться.

“Ллойд Остін зовсім недавно наполягав на постачанні величезної кількості систем протиповітряної оборони саме наземного базування. Але українська дипломатія зробила диво, і нині позиція американського міністра оборони трансформувалася. Він, як і раніше, вважає, що нам необхідна достатня кількість систем протиповітряної оборони наземного формату, але тепер уже обговорюють питання в частині поставок тих самих бойових платформ F-16. Безумовно, це дуже серйозна трансформація, яка нам допоможе значно посилити бойові можливості нашої авіації та надійніше накрити небо від ворожих ракет”, — роз’яснив експерт.

Міжнародні інструктори підготували дев’ять моторизованих і механізованих бригад та продовжують здійснювати колективну підготовку для українських бойових підрозділів. Місія Європейського Союзу (ЄС) з надання військової допомоги Україні вже підготувала 15 тисяч солдатів ЗСУ. Ще 15 тисяч бійців планується підготувати до кінця 2023 року.

“Безумовно, наші західні партнери допомагають нам якісно підготуватися до майбутнього масштабного контрнаступу”, — зазначив Селезньов.

Експерт зауважив, що контрнаступ, за заявою представника Офісу президента України Михайла Подоляка, вже нині триває.

“Я б розглядав нинішній процес як підготовку майбутнього поля бою. Адже зараз проводяться заходи, спрямовані на максимальне виснаження бойових можливостей російської окупаційної армії. Проводиться знищення зосередження ворожої техніки, ворожого складу, важливих інфраструктурних об’єктів, об’єктів енергетичної інфраструктури, командних пунктів, пунктів управління зв’язку”, — додав він.

https://www.youtube.com/watch?v=jRiV5-uC9xo&ab_channel=FREE%D0%94OM.LIVE

Читайте також: F-16 змінять все — пояснення Ігната

Нагадаємо, у Повітряних силах України раніше вважали, що навчання українських пілотів на літаках F-16 триватиме до пів року, тести у США показали, що може вистачити 4 місяці. Тим більше, що певний досвід в українських пілотів щодо використання західних літаків є, крім того, вони вже зараз самостійно займаються ознайомленням з такими літаками.

Прямий ефір