Саміт лідерів країн Ради Європи: про важливі питання для України розповів Петренко

Ігор Петренко. Фото: uatv.ua

Саміт лідерів країн Ради Європи важливий для України в контексті євроінтеграції, надання військової та фінансової допомоги, а також у питанні встановлення справедливості та відповідальності РФ за агресію. Про це сьогодні, 17 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав доктор політичних наук, політолог Ігор Петренко.

Він зазначив, що на саміті присутні головні партнери України.

“У саміту важливість велика. По-перше, у контексті нашої євроінтеграції. По-друге, в контексті тієї допомоги, яку просить Україна, і військової, і фінансової. І найголовніше теж питання, яке активно вже порушується, і я думаю, що теж це буде однією з центральних ліній, — це питання відповідальності Російської Федерації. Питання справедливості, створення спеціалізованого трибуналу, робота Міжнародного кримінального суду”, — сказав Петренко.

На його думку, на саміті порушуватиметься питання санкційного тиску на Росію, оскільки нові пакети вже обговорюються.

“Важливе питання — це вторинні санкції. Не всі, скажімо так, поки що готові до цього кроку. Оскільки це передбачає накладення санкцій на компанії з інших країн, з якими може бути співпраця у тих країн, які будуть накладати, ну і так далі”, — сказав політолог.

Він зазначив, що для України гарною новиною, яка пролунала під час саміту, стало те, що Британія й Нідерланди очолили коаліцію із закупівлі винищувачів для України.

“Це питання як і закупівлі, так і навчання наших пілотів. Йдеться якраз про F-16. Це гарний результат візиту президента Зеленського, я думаю, оскільки він був у Франції, у Німеччині, перед цим він був у Нідерландах, потім була фіналізуюча зустріч із Сунаком і ось сьогодні на полях цього саміту маємо таку дуже важливу для нас й довгоочікувану заяву”, — сказав Петренко.

Окремо він звернув увагу на заяву прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака, який висловив свою переконаність у тому, що законне місце України — в НАТО.

“Він наголосив, що в НАТО вже є розуміння і консенсус щодо того, що потрібно вибудовувати довгострокове співробітництво і з безпекових питань з Україною, і, скажімо, приймати Україну в цю організацію. Це важлива заява, я думаю, Британії як однієї з важливих країн”, — вважає Петренко.

Крім цього, на саміті заявлено про створення реєстру для реєстрації та документального оформлення доказів і претензій щодо збитків, завданих Росією Україні.

Читайте також: Разом із партнерами зробимо захист України від терору РФ максимально міцним, — президент Зеленський наприкінці 447-го дня війни

Нагадаємо, у столиці Ісландії Рейк’явіку проходить дводенний саміт лідерів країн-учасниць Ради Європи. Рада Європи, що складається з 46 демократичних держав, — найбільша на континенті політична організація.

Прямий ефір