Попит на купівлю росіянами нерухомості за кордоном у 2022 році зріс понад удвічі. Це наслідок того, що громадяни РФ продовжують масово залишати країну, тікаючи від путінського режиму і мобілізації, повідомляє FREEДОМ.
У квітні 2022 року в Туреччині росіяни були на першому місці з купівлі нерухомості серед нерезидентів країни. За даними Турецького інституту статистики, з початком повномасштабної війни в Україні, росіяни щодня купували в країні по 34 квартири.
“Ми продали росіянам кожен п’ятий будинок. Ми відібрали лідерство у таких країн, як Об’єднані Арабські Емірати, Таїланд, Чорногорія і Греція. Ми стали країною, де росіяни купують найбільше”, — сказав голова ради директорів турецької Асоціації з просування нерухомості за кордоном (GIGDER) Омер Фарук Акбал, якого цитує газета Dünya.
Активно росіяни купували нерухомість також в Об’єднаних Арабських Еміратах. Крім того, попит на житло зріс у Грузії, Чорногорії, Таїланді та Болгарії.
“У Росії більше немає майбутнього, залишатися там небезпечно не тільки для психіки, тому ми терміново зібрали речі й поїхали. Батьки підтримали наше рішення. Вони у нас притомні, не зомбовані, тому допомогли і грошима, і всім, чим могли”, — розповів житель Красноярська Денис в інтерв’ю “Сибирь.Реалии”.
За даними Intermark Real Estate, з лютого 2022 року Об’єднані Арабські Емірати стали другими після Туреччини за популярністю придбання нерухомості за кордоном серед росіян. На цю країну припадає 17% угод. Попит на нерухомість у Дубаї в січні-червні 2022 року зріс у чотири рази.
“Кількість покупців із Росії за останній рік зросла кратно, тому всі агентства нерухомості, що залишилися без роботи в Москві, теж ломанулися продавати Дубай. Непогано розходяться навіть найбільш неліквідні об’єкти. Супербюджетних варіантів більше немає, ціни на невеликі студії на етапі будівництва стартують від 150 тисяч доларів. Попит підігріває можливість взяти місцеву іпотеку і простота оформлення резидентської візи. А для росіян, які придбали нерухомість на суму від 205 тисяч доларів, доступна довгострокова “золота” віза. Середній бюджет наших покупців — 300-600 тисяч доларів”, — розповіла рієлторка Дар’я Анісімова в інтерв’ю “Сибирь.Реалии”.
Замикає трійку лідерів Таїланд. Тут попит на нерухомість у другому кварталі минулого року з боку росіян зріс на 90%.
Виїхати з Росії — це один зі способів не потрапити під так звану часткову мобілізацію, оголошену президентом Росії. А також це шанс не бути репресованим за антивоєнну позицію, вважають експерти.
“Ви знаєте, є маса всіляких екзотичних варіантів, коли, наприклад, люди міняли регіон, хтось навіть у ліси йде, але здебільшого, це такий старий недобрий метод, у Росії він ще використовується — це надання хабарів для того, щоб просто, головне, людям туди не потрапити. І, чесно кажучи, мені здається, що я проти хабарів, проти корупції, але в такому випадку я вважаю, що краще дати хабар, ніж стати вбивцею”, — зазначила російська правозахисниця Євгенія Чирикова.
За даними The Times, у Росії незабаром можна очікувати на нову хвилю мобілізації, у межах якої планують призвати близько пів мільйона осіб, водночас очікують на нову хвилю виїзду росіян із країни.
“Я думаю, це буде обов’язково, тому що величезній кількості людей зараз стає зрозуміло, що це ніяка не “спеціальна військова операція”, це справжня повномасштабна війна, і війна страшенно несправедлива, я маю на увазі, звичайно, вона несправедлива з боку Росії. Агресивна, загарбницька, імперіалістична війна. Це стає зрозуміло все більшій кількості людей. Те, що люди будуть голосувати, що називається, ногами, це точно абсолютно. І ось цей валізний настрій — він дуже відчувається, — вважає Чирикова.
Хоча заходи щодо призову в РФ завершено, указ про так звану часткову мобілізацію все ще діє.
Читайте також: Росія програє ресурсне змагання — мобілізація у РФ неминуча, Путін маневруватиме, — Фесенко