Росія програє ресурсне змагання — мобілізація у РФ неминуча, Путін маневруватиме, — Фесенко

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Цинічна формула військово-політичного керівництва РФ ведення війни в Україні — “задавити м’ясом”, тобто живою силою, вони воюють, як і в роки Другої світової війни. Разом із цим в Росії брак ресурсу, тому мобілізація росіян неминуча. Про це в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

“Мобілізація неминуча. У Росії проблеми з ресурсами, і Росія програє ресурсне змагання в контексті війни проти України, тому що все-таки потенціал колективного Заходу набагато більший. Там своїх проблем вистачає, але все-таки технологічно ресурсний потенціал набагато більший, ніж у Росії. І що робить Росія? Так, брак є ресурсу, тому вони намагаються компенсувати живою силою, тим паче, що є і великі втрати на фронті. Усе-таки населення в Росії набагато більше, ніж в Україні, більше ніж утричі, і мобілізаційний потенціал теж більший. За різними оцінками, це до 7 млн осіб, тих, кого вони можуть поставити під рушницю. І вони намагаються чисельністю задавити, це зараз помітно по боях на Донбасі, зокрема, в Соледарі, під Бахмутом. Ці фронтальні атаки, “м’ясом”, як вони самі кажуть”, — сказав він.

Однак, як зазначає політолог, у цій ситуації постає дилема для президента РФ Володимира Путіна — якщо проводити тотальну масову мобілізацію, одразу хоча б кілька мільйонів осіб, до цього не готова російська армія та організаційно-адміністративна система.

“У них навіть коли була перша хвиля мобілізації — 300 тисяч осіб — вони зіткнулися з величезними організаційними проблемами. Вибачте за подробиці, підштанців не вистачає. І зараз, до речі, завозять умундирування, замовлення розмістили у В’єтнамі, деяких інших країнах, завозять такі ж ресурси мало не з Північної Кореї. Тому на мільйон новобранців, тим більше на два мільйони, у них ресурсу зараз немає, до цього ще треба підготуватися”, — каже Фесенко.

Друга проблема, за його словами, якщо йти на масову мобілізацію, то як показав досвід першої хвилі мобілізації, зросте соціальна напруга.

“На кремлівських ресурсах пишуть, що є ризики нових міграційних настроїв. Тому вони намагаються закривати кордон, поки вибірково, але вже це відбувається. І побоювання, що росіяни не захочуть воювати, це викличе напругу, а можливо, і панічний настрій у Росії. Тож Путін маневруватиме. Найімовірніше, вони поступово збільшуватимуть мобілізацію, перевіряючи, тестуючи стан російського суспільства, і робитимуть це в закритому режимі, не будуть офіційно оголошувати про початок великої хвилі мобілізації, а розширюватимуть її масштаби де-факто насамперед у тих регіонах, де менше конфліктного потенціалу”, — висловив думку Володимир Фесенко.

Читайте також: Путіну перемоги не потрібні, він готовий тягнути війну, — Матвєєв

Нагадаємо, раніше Фесенко заявив, що санкційний режим та ізоляція Росії, нехай навіть не повна, обмежують можливості російської оборонної промисловості. І це говорить про те, що стратегія, про яку заявив президент РФ Володимир Путін — про можливе затягування війни — може бути небезпечною для самої Росії. Тому що, хоч у РФ і багато нафти і газу, інших природних ресурсів, але є проблеми з технологіями і з військовим виробництвом.

Прямий ефір