Німецька контррозвідка зараз стала більше звертати уваги на підривну діяльність агентів російських спецслужб і розкриває тих із них, які вже довго можуть бути в Німеччині, але на яких раніше звертали не таку увагу. Про це сьогодні, 3 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав аналітик Стокгольмського центру дослідження Східної Європи Андреас Умланд.
Так, він прокоментував заяву глави Федерального відомства із захисту конституції ФРН Томаса Гальденванга, що в Німеччині зростає активність агентів російських спецслужб у міру продовження російсько-української війни. Вони є навіть у контррозвідці.
“Тут потрібно розрізняти між ранньою активністю російських агентів. У Німеччині це скоріше було в плані м’якої сили. Тобто пропаганди, поширення російських наративів. Зараз ідеться радше про традиційне шпигунство і про те, щоб підривати якісь процеси в Німеччині. У Росії залишилося мало інструментів, ця м’яка сила загалом була втрачена у зв’язку з великим наступом 24 лютого. І зараз ідеться радше про традиційне шпигунство, про якісь, може, підривні стратегії”, — додав Умланд.
За словами аналітика, у ФРН залишилася тільки одна проросійська партія — “Альтернатива для Німеччини”, так звана правопопулістська партія. Вона ще частково поширює проросійські наративи, представляє війну Росії проти України як війну США проти Росії.
“Навіть ліві партії, ліворадикальні де-факто партії, є багато критичних голосів, які критикують ранню проросійську лінію цієї партії. І на мейнстрим, я б сказав, уже мало мають вплив ці стратегії. Там ідеться радше з боку Росії про залякування Німеччини Третьою світовою війною, ядерною зброєю. Такий ще залишився вплив на політичний мейнстрім у Німеччині. Але ці старі канали впливу телевізійні, чи культурні якісь зв’язки, наука, політично-економічні зв’язки — це все тепер втратило свою актуальність”, — розповів Андреас Умланд.
Читайте також: Ухвалення Німеччиною рішення про постачання важкої бронетехніки стане переломним у питанні допомоги Україні від ЄС, — Рейтерович
Нагадаємо, минулий 2022 рік запам’ятався ще й великою кількістю фейків про війну на українському фронті. Дійшло до того, що навіть у Росії від цього інформаційного напруження втомилися настільки, що обвалилися рейтинги головних пропагандистських токшоу. Як відокремити правду від брехні? І як багато повідомлень про війну — неправдиві? Детальний розбір ситуації від шефредактора телеканалу FREEДOM Олексія Мацуки.