Ухвалення Німеччиною рішення про постачання важкої бронетехніки стане переломним у питанні допомоги Україні від ЄС, — Рейтерович

Ігор Рейтерович. Фото: radiosvoboda.org

У разі ухвалення Німеччиною рішення про постачання Україні важкої бронетехніки західного виробництва на відповідні кроки підуть й інші країни Європейського Союзу. Таку думку сьогодні, 3 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.

Він вважає роль Німеччини визначальною в контексті дій Євросоюзу щодо допомоги Україні. Наразі Німеччина не пішла на постачання важкої бронетехніки, але саме це може стати переломним моментом загалом у ставленні країн ЄС — членів НАТО щодо підтримки України.

“Щойно цей крок зробить Німеччина, це потягне за собою відповідні кроки й з боку інших країн Європейського Союзу. Ну, за винятком, напевно, тільки Угорщини — тут навряд чи якось сильно зміниться позиція цієї країни. Але, з іншого боку, у неї як таких і немає практично військово-технічних ресурсів. Вони повністю покладалися завжди на інші країни Альянсу і вважали, що вони їх захищатимуть і будуть їх тримати під своєю безпечною такою парасолькою. А от великі країни на кшталт Німеччини та Франції повинні дещо змінити підходи, розширити асортимент тієї продукції, яку вони постачають Україні, ну і, відповідно, розглядати безпеку України як складову безпеки своїх країн”, — сказав політолог, нагадавши, що Росія зараз веде війну в центрі Європи.

Він зазначив, що геополітично Німеччина намагається зберегти своє лідерство в Європейському Союзі, але їй потрібно робити це не тільки на словах.

“Саме постачання важкої бронетехніки тут може стати тим переломним моментом, тим прецедентом, який показав би іншим країнам, наприклад, тій самій Франції, що час гарних слів минув, а треба переходити безпосередньо до справи. Тут же ще розуміння суто політичне. Важка бронетехніка — це насамперед таке, знаєте, наступальне озброєння. І це якраз буде дуже чітким сигналом, зокрема й Російській Федерації, що мир настане тільки тоді, коли Україна поверне всі свої тимчасово окуповані території. Тому тут є і символічно дуже важливий такий крок, крок такого ментального дещо плану”, — переконаний Рейтерович.

Він не виключив, що передача бронетехніки Україні відбудеться вже нинішнього року, і поки що є питання, якою може бути сама процедура.

“Німеччина поки що більше схиляється до того, щоб, грубо кажучи, німецькі танки, які стоять на озброєнні інших країн, були передані Україні, а Німеччина покриє цим країнам витрати щодо цієї бронетехніки. Але мені здається, символічно та історично чесно було б, якби ці постачання відбувалися безпосередньо Україні”, — сказав Рейтерович.

Читайте також: Генсек НАТО закликав союзників до довгострокової підтримки України в її протистоянні з Росією — подробиці

Прямий ефір