У РФ погіршується ситуація із ліками. Як на це впливають санкції, пояснив Бураковський

Росія — держава, багата на енергоресурси, говорить про проблему бідності. Санкції спричинили погіршення ситуації з ліками в країні-агресорі. Чому неможливе повне імпортозаміщення у фармацевтичній галузі, пояснив голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

За його словами, РФ, як і інші держави, перейшла до військово-політичної кризи, не оговтавшись від пандемічної кризи. Цим, зокрема, можна пояснити той факт, що найбагатше місто в Росії — Москва — почало споживати найбільшу кількість антидепресантів по всій країні.

Крім того, через санкції у РФ погіршується ситуація з ліками, оскільки навіть їхнє внутрішнє виробництво, як і раніше, залежить від імпорту.

“Національне виробництво — це національні та імпортні технології, обладнання та компоненти. Скрізь є імпорт. Фармацевтика є глобальною галуззю. Росія при виробництві може замінити деякі компоненти так званими дженериками – спрощеними версіями повноцінних ліків. Щось можна завезти в країну за тіньовими схемами, що на сьогодні й робиться. Але без зовнішнього ринку у РФ уже розпочався процес погіршення ситуації з ліками”, — сказав Бураковський.

Експерт підкреслив, що партнерам України з антиросійської коаліції необхідно зробити все можливе, щоб Росія не оминала санкції через треті країни.

“Завдяки санкціям зростатимуть ціни на медикаменти, також відбуватиметься накопичення дефіциту окремих товарів. Ось уся перспектива для Росії”, — наголосив він.

Також, за словами Бураковського, тема бідності порушується навіть у посланнях президента РФ Володимира Путіна та у багатьох офіційних документах.

“Будь-який демограф і фахівець із соціальних питань скаже, що бідність у Росії зростає. Це парадокс. Країна-експортер, країна, яка має колосальні золотовалютні резерви, країна, яка заробляє на нафті та газі, позиціонує себе як успішний приклад економічного розвитку — має проблему бідності. В окремих регіонах ця проблема має хронічний характер. Люди залишаються бідними з усіма наслідками, що звідси випливають”, — підсумував експерт.

https://www.youtube.com/watch?v=mA7SAp1Xl6A&ab_channel=UATVChannel

Нагадаємо, за останній місяць у російських аптеках зріс попит на психотропні препарати від депресії та на знеболювальні. Від початку війни проти України, згідно з опитуваннями аналітичного центру НАФД, нападів тривоги зазнавала третина росіян. Водночас запасу транквілізаторів на ринку залишилося на 10 місяців, вважають дослідники фармацевтичного ринку. І ще близько року Росія зможе обійтися без постачання всіх інших імпортних препаратів, інформує UA.

Альтернативні методи опалення та нові постачальники: Камельчук розповів, як Європа готується до повної відмови від газу з РФ

Китай ввів санкції проти Пелосі та її родини через візит на Тайвань

Читайте також: Путін оточив себе винятково лояльними особами, як у Коза-Нострі: інтерв’ю з Фейгіним

Прямий ефір