Ситуація на Близькому Сході: чи можлива угода про припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАС (ВІДЕО)

Війна Ізраїлю проти ХАМАСу. Фото: gettyimages.com

ХАМАС перешкоджає звільненню заручників, наголосив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу. Щоб повернути своїх громадян, яких утримують бойовики, Тель-Авів готовий до паузи в бойових діях, інформує FREEДОМ.

“У той час, як Ізраїль демонструє цю готовність, ХАМАС продовжує дотримуватися своїх крайніх позицій, і насамперед — вимагає виведення наших військ із сектору, завершення війни й недоторканності ХАМАСу… Ми не хочемо миритися з ситуацією, коли батальйони ХАМАС залишать свої тунелі, відновлять контроль над сектором, свою військову промисловість та знову загрожуватимуть громадянам Ізраїлю в населених пунктах поблизу Гази. У такому разі наступне 7 жовтня стане лише питанням часу”, — заявив Нетаньягу.

Як пише Тhe Times of Israel, імовірно, що угода про перемир’я між Ізраїлем та ХАМАС включатиме три етапи. Перший передбачає звільнення частини ізраїльських заручників у рамках перемир’я, на другому можливе подальше звільнення заручників і більш довгострокове припинення вогню, на третьому — останньому етапі — вихід ЦАХАЛ із сектора Гази й фактичне завершення війни.  

“Ми чекаємо відповіді від ХАМАС, чи зможуть вони відповісти “так” на питання про припинення вогню й звільнення заручників. Одна з проблем, із якою ми стикаємося полягає в тому, що лідери ХАМАС, з якими ми побічно взаємодіємо — через катарців, через єгиптян, звісно ж, живуть за межами Гази. А остаточні рішення ухвалюють люди, які перебувають у самій Газі, з якими ніхто з нас не має прямого контакту. Ми працюємо з Ізраїлем. Я був там нещодавно, й на власні очі побачив прогрес, досягнутий останніми тижнями”, — сказав державний секретар США Ентоні Блінкен.

Ізраїль не погодиться на жодне перемир’я, що передбачає повне припинення війни, вважають джерела видання Тhe Times of Israel. А ХАМАС готовий до цього, але тільки на умовах гарантій Сполучених Штатів Америки. У ХАМАС заявили, що 3 травня їхня делегація вирушила до Каїра для відновлення переговорів за посередництва Єгипту та Катару. Однак після другого дня переговорів явного прогресу не було, пише Reuters із посиланням на палестинських чиновників. Бойовики продовжують вимагати, щоб головною умовою угоди було припинення війни в секторі Гази.

“З боку ХАМАС було висунуто низку вимог, які Ізраїль, схоже, прийняв, включно з відкриттям проїзду на північ Гази. Ізраїль дуже неохоче пішов на це. Кількість палестинців, звільнених в обмін на невелику кількість ізраїльських заручників, абсолютно непропорційна. Це свідчить про те, що Ізраїль, по суті, рухається до більш довготривалого припинення вогню. Усе це — те, чого хотів ХАМАС. Але ми явно наближаємося до того, що або це спрацює, або не спрацює, і буде дуже, дуже важко досягти будь-якої угоди шляхом переговорів”, — вважає віцепрезидент Центру стратегічних і міжнародних досліджень Джон Альтерман.

Єгипет домагається укладення угоди про припинення війни в секторі Гази й запобігання запланованому наземному наступу Ізраїлю на місто Рафах, пише агентство Associated Press. 

30 квітня прем’єр-міністр Ізраїлю заявив — ізраїльська армія вторгнеться в Рафах, навіть якщо ХАМАС погодиться на пропозицію про припинення вогню та звільнення заручників.

Читайте також: США вимагають від ХАМАС прийняти пропозицію Ізраїлю про припинення вогню — огляд заяв (ВІДЕО)

Прямий ефір