Продаж антидепресантів у РФ зріс на 66% — причини й ситуація на ринку медпрепаратів

Фото: poltava.to

За останній місяць у російських аптеках зріс попит на психотропні препарати від депресії та на знеболювальні. Від початку війни проти України, згідно з опитуваннями аналітичного центру НАФД, нападів тривоги зазнавала третина росіян. Водночас запасу транквілізаторів на ринку залишилося на 10 місяців, вважають дослідники фармацевтичного ринку. І ще близько року Росія зможе обійтися без постачання всіх інших імпортних препаратів, інформує UA.

У першому півріччі 2022 року в Росії зріс попит на антидепресанти, психотропні препарати для терапії депресії. Їхні продажі зросли на 66%, повідомляють у центрі Національної системи цифрового маркування “Чесний знак”.

Росіяни від початку війни в Україні витратили на антидепресанти на 2 млрд рублів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Так, пацієнти масово скаржаться на те, що з аптек повністю зник антидепресант однієї зі швейцарських фармкомпаній. Водночас компанія не припиняла постачання на російський ринок, просто попит перевищив пропозицію, а санкції ускладнили логістику.

Від 3 до 6 разів у російських аптеках зросли продажі снодійного, повідомляють результати дослідження “Сбер Еаптеки”.

Психотерапевтка Олена Рихальська зауважує, що альтернатив транквілізаторам немає, на цьому фоні росіяни можуть вдатися до народних засобів.

“Звичайно ж, є прямий зв’язок із зростанням вживання алкоголю, тому що він є нібито найнароднішим антидепресантом, і зокрема підвищується роль суїциду. Це люди, які не хочуть сприймати дійсність, в якій вони живуть, і якщо позбавити їх антидепресантів, буде дуже великий збій”, — зазначає Рихальська.

Найдепресивнішим регіоном виявилася Москва, там антидепресанти купує кожен 7-й житель. Зростання тривожності логічно збільшилося на тлі війни, розв’язаної самою Росією, а санкційна політика вплинула на весь фармакологічний ринок.

“Поки що фармкомпанії справляються з тим, що змінилося на ринку, тобто з підвищеним попитом на деякі категорії, та з тим, що ліки стали трохи дорожчими. Я б сказав на когось це вплине, на когось не вплине. Хтось це сприйматиме як дії спекулянтів, які ніяк не пов’язані з воєнними діями, хтось навпаки щось усвідомить, це буде дуже і дуже індивідуально”, — сказав економіст Микола Кульбака.

За даними російського дослідницького холдингу “Ромір”, кошик середнього відвідувача аптеки за місяць подорожчав майже на 3% тільки в червні, а від початку року — на 20-30%, пишуть у The Moscow Times.

Фармацевти вважають, що запасів імпортних препаратів у РФ вистачить приблизно на рік, за цей час країна встигне хіба що знайти часткові аналоги зниклих медикаментів — на китайському та індійському ринках. Якщо цьому також не завадять санкції.

“Про інноваційні, дорогі онкопрепарати, про лікування рідкісних захворювань, зрозуміло, нині не йдеться. У Росії навіть немає таких технологій. Це все зараз надходить з Європи або Сполучених Штатів. Що стосується простих так званих таблеток, образно, парацетамол або від головного болю, або застуди, — також майже всі виробництва розташовані за межами Росії. І, думаю, наші партнери, США, дотиснуть і Індію, і Китай для того, аби вони не постачали субстанції для виробництва лікарських засобів у Росії”, — вважає Костянтин Косяченко, доктор фармацевтичних наук.

Нагадаємо, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив думку, що автори доповіді Amnesty International завдали удару по іміджу всієї організації.

Немчінов: Ціль України — від трьох млн тонн експорту агропродукції з портів Великої Одеси щомісяця

Для людей, які вірять у табуретку, вона буде священною за будь-яких умов, — експерт про вплив роспропаганди

Читайте також: “Відбивачі” не врятують росіян від артсистем ЗСУ, а HIMARS недосяжні для “Смерчів” та “Ураганів” РФ: Мусієнко розповів про ситуацію на фронті

Прямий ефір