Штрафують навіть у автобусах та призначають психіатричні експертизи для тих, хто публічно виступає з антивоєнними поглядами. Так у Росії силовики намагаються стримати хвилю незгодних із політикою президента Путіна та уряду, інформує UA.
Після того, як російський опозиціонер Олексій Навальний програв апеляцію 23 травня, його перевезли з колонії в Покрові до виправної колонії № 6 суворого режиму в селищі Мелехово Володимирської області. Там він, за рішенням Лефортівського суду Москви, має провести 9 років. Про переміщення не повідомили ні сім’ю політика, ні адвокатів. За словами правозахисниці Ольги Романової, умови утримання там викликають занепокоєння.
“По відношенню до всіх так чи інакше… допускаються тортури. А ще це — зона суворого режиму, тому що “ведмежий кут”, тому що перевірки не доїжджають, бо все можна. А ще уявіть собі, вона стоїть на великому комариному болоті”, — каже Романова.
Можливість оскаржити свій вирок у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) та отримати компенсацію у Навального була. Як і в 73 так званих “іноагентів”.
Але 11 червня Путін підписав указ, який дозволяє Росії не виконувати рішення ЄСПЛ і не виплачувати компенсації. На сьогодні РФ вже винна росіянам, яким Європейський суд з прав людини виніс рішення на їхню користь, близько 74 млн євро компенсацій.
У Росії також продовжуються переслідування тих, хто виступає проти війни в Україні. Силовики вже заарештували на 15 діб кожного з учасників антивоєнної акції, хто 12 червня, в день Росії, організував установку державного прапора з написом “сьогодні не мій день” біля міністерства оборони в Москві.
У Республіці Бурятія суд оштрафував на 35 тис. рублів пенсіонерку Наталю Філонову з Улан-Уде. За інформацією слідства, жінка просила водія автобуса зняти символ “Z”. Жінку звинуватили у “дискредитації” російської армії. Це вже другий штраф за подібне прохання.
Ще одна пасажирка цього автобуса отримала штраф у 40 тис. рублів — вона підтримала прохання Філонової. Під час судових розглядів на 30 тис. рублів було оштрафовано і адвоката пенсіонерки. Так антивоєнний протест лише одному автобусі приніс бюджету Росії 100 тис. рублів.
Двом обвинуваченим за кримінальною статтею про “дискредитацію російської армії” призначили психіатричні експертизи. Одна з цих жінок — Ірина Бистрова з Петрозаводська.
Їй загрожує до 10 років ув’язнення — за фото Путіна у вогні та текст про вбивства українських дітей російською армією.
Перевіряють осудність і Олександри Скочиленко — першої заарештованої за “дискредитацію російської армії” в Санкт-Петербурзі. Тоді дівчина міняла цінники у магазинах на антивоєнні висловлювання. Скочиленко також можуть позбавити волі на 10 років.
У Москві поліція увірвалася до одного з хабів, де тривала виставка “автономна зона”. Там були представлені роботи тих, хто сидів у СІЗО чи російських в’язницях за політичними статтями. Все вилучили. Свої претензії силовики пояснили перевіркою можливості скоєння злочинів: “дискредитації російської армії” та пропаганди “нетрадиційних цінностей”.
Триває справа священника Іоанна Курмоярова. Адвокат повідомив, що його підопічний після арешту зник, а потім його знайшли в петербурзькому СІЗО “Хрести”. Як виявилося, за висловлювання про те, що російські солдати потраплять у пекло, бо вбивці, священнику загрожує 10 років ув’язнення. Поки адвокат не мав доступу до Курмоярова, слідчий намагався переконати затриманого визнати провину. Він відмовився.
“І найболючіше — це те, що наша армія, російська армія, Росія чинить злочини. Ось у чому біда — що улюблена моя країна поводиться абсолютно не по-християнськи, не по-людськи, фактично робить те саме, що робила нацистська Німеччина у 30-40-х роках”, — сказав він.
У Єкатеринбурзі внаслідок усіх арештів, штрафів та вироків вирішили зробити інсталяцію: на дахах багатоповерхівок виставили напис: “Жити минулим!”. Автор ідеї Тимофій Раді пояснив, що “жити минулим” — це вирок усім росіянам. Інсталяція не встояла і двох днів. Літери демонтували працівники комунальних служб.
Читайте також:
Гайдай назвав умову, за якої українські військові швидко повернуть Сєвєродонецьк під повний контроль
Нова військова допомога Україні — огляд заяв
Кремль не справляється з українським опором на півдні країни – Лисянський