Нова військова допомога Україні — огляд заяв

Скрiншот вiдео UA

Україні нададуть більше зброї. З такою заявою виступив глава Пентагону Ллойд Остін після зустрічі міністрів оборони країн-членів, а також партнерів НАТО у Брюсселі (Бельгія). До нового пакету допомоги увійде далекобійна артилерія, боєприпаси до неї, гелікоптери та протикорабельні ракети. Сьогодні, 16 червня, також заплановано дві сесії засідань міністрів, інформує UA.

Три додаткові ракетні системи HIMARS, 36 тис. боєприпасів для артилерії, а також самі установки, ракети “Гарпун” та вертольоти серії “Мі”, кількість яких поки що не розголошують, — все це найближчими місяцями з’явиться на фронті. Довгоочікувана велика партія озброєння, насамперед реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), на думку НАТО, серйозно вплине на подальше ведення війни.

“Ми також обговорили важливі нові поставки артилерії з багатьох країн, включаючи Канаду та Польщу. Це ключові інвестиції у можливості ведення вогню на далекі відстані. І це матиме вирішальне значення для зусиль України щодо відбиття нападу Росії на Донбас. Я хочу подякувати цим і всім іншим державам, які допомагають Україні захищатися”, — зазначив міністр оборони США Ллойд Остін.

Це величезне постачання озброєння для Збройних сил України, однак чи вистачить його для проведення масованого контрнаступу? Представники української влади кілька днів тому прямо заявляли про те, який обсяг техніки потрібний для розгрому російської армії.

“Буду прямолінійним. Щоб закінчити війну та викинути Росію з України, нам потрібен паритет важкої зброї:

1000 гаубиць калібру 155 мм;

300 РСЗВ;

500 танків;

2000 одиниць бронетехніки;

1000 дронів.

15.06 у Брюсселі буде зустріч Контактної групи міністрів оборони. Очікуємо на рішення”, — написав напередодні радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк у Twitter.

Попри підтримку України з боку Альянсу та особливі зусилля окремих його членів, низка країн, таких як Франція та Німеччина, все ще залишаються прихильниками стриманих заходів. В українському уряді вважають, що така позиція може спричинити трагічні наслідки.

“Якщо в новій стратегічній концепції НАТО не буде чіткого місця для України, документ буде відірваний від сьогоднішніх реалій безпеки та мертвим по прибутті. Це було б перемогою інертності та зеленим світлом для таких диктаторів як Путін для проведення агресивної зовнішньої політики. Весь світ стане набагато більш небезпечним місцем”, — зазначив міністр оборони України Олексій Резніков в авторській колонці виданню Atlantic Council.

Наданий зараз обсяг військової допомоги не є фінальним. Про нові поставки та стратегічні рішення можуть оголосити як сьогодні ввечері, так і за результатами саміту НАТО 30 червня. Тим часом окремі члени Альянсу продовжують збільшувати підтримку Україні. Наприклад, США виділили додатковий мільярд доларів на військову техніку та боєприпаси.

Читайте також:

Єдиним варіантом швидкої доставки зерна на світовий ринок залишається деблокада портів України — експерт

Сомалі загрожує голодна смерть через посуху та блокування українських портів Росією

Експорт українського зерна — маршрути, ризики, гарантії

Гайдай назвав умову, за якої українські військові швидко повернуть Сєвєродонецьк під повний контроль

Прямий ефір