Гайдай назвав умову, за якої українські військові швидко повернуть Сєвєродонецьк під повний контроль

У Сєвєродонецьку на Луганщині тривають тяжкі бої. Росіяни вже давно відзвітували, що вони повністю контролюють місто. Але це не правда. Про це повідомив голова Луганської військової адміністрації Сергій Гайдай в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA

За його словами, оскільки великих перемог за майже 4 місяці війни у ​​росіян немає, їм поставили завдання вивести “ЛНР” на адмінкордон Луганської області та швидко взяти регіон.

“Четвертий місяць триває війна, і протягом усього цього часу якихось великих перемог у них немає. Київ не взяли, Одесу не взяли, Миколаїв не взяли, Харків не взяли. Жодних стратегічних цілей вони не досягли. Було озвучено на початку, як одні з головних завдань окупантів, те, що потрібно вивести так звані “ЛНР” і “ДНР” на межі адміністративних кордонів Луганської та Донецької області. Враховуючи те, що українські військові відійшли та залишили більшу частину території Луганщини, ось росіяни й думають, що це найслабша ланка, і вони дуже швидко візьмуть регіон. Тому всі резерви вони зараз і кинули на захоплення Луганської області та Сєвєродонецька як обласного центру конкретно”, — сказав Гайдай.

Він зазначив, що лінія фронту в Сєвєродонецьку динамічна, адже місто невелике і важливе навіть контроль над однією вулицею.

“Це місто всього 4 на 4 км. Такий невеликий, затишний квадратик. І контроль над однією вулицею — це вже може бути контролем додаткових 10%, або втрати 10% міста. Враховуючи те, що за кожен будинок точаться найжорстокіші бої, то ось ці показники вони і рухаються вправо-вліво”, — доповнив очільник ОВА.

Гайдай також наголосив, що у вуличних боях російські військові не можуть здобути успіху, але їм допомагає далекобійна артилерія. Українській армії, на його думку, складніше через відсутність потрібної кількості далекобійної артилерії.

“У вуличних боях росіяни нічого здобути не можуть, жодних успіхів. Вони не можуть у воєнному плані десь просуватися далі. Єдине, що їм дуже сильно допомагає — кількість далекобійної артилерії. І вони просто розстрілюють будинки. Військові говорять, “розбирають” їх з останнього до першого поверху повністю. Наведу один із прикладів. Якщо українські захисники ведуть бій, перебуваючи в якомусь будинку, і перед ними стоять ще кілька будинків, то росіяни просто підганяють кілька танків: один чи два. І ось танк починає по одному розстрілювати будинки, які стоять перед тим, де перебувають українські бійці. І поки не розстріляють повністю собі “вікно” для того, щоб потім уже прострілювати третій будинок, де сховалися воїни, вони не їдуть”, — зазначив голова обласної адміністрації.

На його думку, Україна зможе повернути Сєвєродонецьк за кілька днів за наявності необхідних засобів у військових.

“Як тільки у нас все ж таки буде досить далекобійна артилерія, і українські військові зможуть відсунути ворожу артилерію на таку відстань, щоб ті не могли обстрілювати місто, тоді буде набагато легше. Повірте, що за кілька днів українські військові місто візьмуть під контроль повністю”, — сказав Гайдай.

Поки що ситуація залишається складною, адже російські війська повністю знищують артилерією будинки та будівлі у Сєвєродонецьку, де можуть дислокуватися українські військові.

“На сьогодні, як тільки в українських військових є якийсь успіх, відкочуються підрозділи росіян назад, то вони одразу повідомляють своїх командирів, і ті підключають артилерію. І просто знищують повністю ті будинки, де можуть перебувати військовослужбовці ЗСУ”, — зазначив очільник Луганської ОВА.

Гайдай також повідомив, що більша частина жителів міста виїхала, але ще частина, близько 15 тисяч людей, залишається.

“Три місяці з усіх можливих майданчиків ми зверталися до людей. Волонтери працювали, місцева влада працювала, поліція, військові допомагали. У Сєвєродонецьку до повномасштабного вторгнення Росії в Україні проживало близько 120 тис. людей. І за нашими підрахунками залишилося близько 15 тисяч. Це ті люди, які просто не хотіли виїжджати. А зараз це неможливо зробити взагалі”, — пояснив Гайдай.

Читайте також:

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 15 червня повідомив про отримання чергового сигналу щодо постійної оборонної підтримки України

Шлях України до Євросоюзу — очікування від звіту Єврокомісії та саміту ЄС

На Донбасі війська РФ хочуть охопити три напрямки одночасно, щоб оточити ЗСУ — військовий експерт

Прямий ефір