Польща, Швеція, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Латвія, Литва, Нідерланди, а також Норвегія та Ісландія закликали Європейську комісію терміново припинити видачу шенгенських віз громадянам Росії. Відповідний лист підписали міністри закордонних та внутрішніх справ цих країн, повідомляє FREEДОМ із посиланням на польську радіостанцію RMF FM.
Автори звернення заявили, що занепокоєні зростанням кількості росіян, які відпочивають на європейських курортах, поки Росія продовжує війну проти України. Вони вважають неприпустимим, що росіяни вільно подорожують Європою на тлі ударів по українських містах, загибелі мирних жителів та примусового вивезення українських дітей.
Міністри також звернули увагу на зростання кількості виданих віз. За даними “Шенгенського барометра”, у 2025 році громадяни Росії отримали понад 477 тис. шенгенських віз для туристичних поїздок. При цьому більша частина цих віз — багаторазові.
“Це кричуще суперечить рекомендаціям Комісії, які закликають до суворого підходу до російських заявників, котрі виїжджають до країн, що не є життєво необхідними, і є серйозним недоліком у нашій колективній політиці щодо держави-агресора. Ми вважаємо це вкрай тривожним”, — цитує радіостанція лист.
Міністри вимагають запровадити нові обмежувальні та обов’язкові до виконання візові заходи до Візового кодексу, щоб ЄС міг “ефективніше реагувати на ворожі дії третіх країн”. Вони закликають до глобального посилення системи, щоб “обмежувальна видача багаторазових віз поширювалася на всіх російських громадян, незалежно від місця їхнього проживання”.
Читайте також: Довічно не пускати військових РФ до Шенгенської зони закликав прем’єр Естонії
Нагадаємо, речник Єврокомісії Маркус Ламмерт раніше заявив, що кількість шенгенських віз, виданих громадянам Росії, значно скоротилася з 2022 року.














