Кількість шенгенських віз, виданих громадянам Росії, значно скоротилася з 2022 року. Про це сьогодні, 8 травня, на брифінгу в Брюсселі заявив речник Єврокомісії Маркус Ламмерт, коментуючи інформацію медіа, що минулого року кількість видаваних віз зросла, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДOM у Європі.
“Після повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну Європейський Союз вжив безпрецедентних дій, щоб зупинити цю несправедливу і нічим не спровоковану агресію. Нагадаю, що вже у 2022 році ми повністю призупинили дію угоди про спрощення візового режиму з Росією. Також у 2022 році ми ухвалили чіткі керівні принципи для держав-членів, щоб знизити пріоритет видачі віз росіянам і зосередитися на безпеці та прикордонному контролі. А в листопаді 2025 року ми ухвалили суворіші візові правила, так що росіяни більше не можуть отримувати багаторазові візи”, — зазначив він.
Маркус Ламмерт наголосив, що вже видно результат таких дій. Кількість шенгенських віз, виданих громадянам Росії, значно скоротилася від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
“До війни їх було 4 млн, а за останній рік — трохи більше ніж 500 тис. Тому зараз Комісія стежить за виконанням керівних принципів і працює з державами-членами над їхнім послідовним впровадженням. Можливо, це також важливо для контексту. Видача віз — це компетенція держав-членів. Кожна візова заявка розглядається органами влади держави-члена в індивідуальному порядку. Завжди важливо пам’ятати про це. Крім того, можу сказати, що зараз ми вивчаємо можливість запровадження цілеспрямованих обмежувальних візових заходів у консультації з державами-членами для подальшого розв’язання проблем безпеки, пов’язаних із ворожими діями третіх країн”, — підсумував він.
Читайте також: Коли на вагах безпека та економічна доцільність, то перемагає безпека, — Пендзин про заборону Шенгену для росіян
Нагадаємо, з 1 червня 2026 року Фінляндія перестане приймати російські паспорти без біометричних даних, хоча і з винятками.














