Тристоронні переговори в Абу-Дабі завершилися: Зеленський розкрив деталі

Прапори України, РФ та США. Ілюстрація: gettyimages.com

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 24 січня, повідомив про завершення дводенних тристоронніх переговорів в Об’єднаних Арабських Еміратах за участю делегацій України, США та Росії. За його словами, на зустрічі встигли обговорити багато питань і розмови були конструктивними. Про це з посиланням на Telegram глави держави повідомляє FREEДОМ.

Президент повідомив, що отримав доповідь української делегації за підсумками зустрічі в Абу-Дабі.

“Була доповідь нашої делегації: зустрічі в Еміратах завершилися. І це перший такий формат за досить довгий час — дводенні тристоронні зустрічі. Багато чого встигли обговорити, і важливо, що розмови були конструктивними”, — зазначив Зеленський.

Він повідомив, що українську сторону представляли секретар Ради національної безпеки і оборони України Рустем Умєров, керівник Офісу президента України Кирило Буданов, начальник Генерального штабу Збройних Сил України, генерал-лейтенант Андрій Гнатов, голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія, перший заступник керівника Офісу президента України Сергій Кислиця та заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький.

З американської сторони були спеціальний посланець президента США Стівен Віткофф, неформальний радник президента США з питань зовнішньої політики Джаред Кушнер, секретар Армії США Ден Дрісколл, командувач Європейським командуванням Збройних сил США і верховний головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі, генерал Алексус Гринкевич, а також комісар Федеральної служби закупівель США Джош Груенбаум. 

Росію представляли представники військової розвідки та їх армії.

Президент України поінформував, що головне, на чому зосередилися обговорення, — це можливі параметри закінчення війни. 

“Дуже ціную, що є усвідомлення необхідності американського моніторингу та контролю за процесом закінчення війни і дотриманням реальної безпеки. Американська сторона порушувала питання можливих форматів затвердження параметрів закінчення війни та необхідних для цього умов безпеки”, — наголосив Володимир Зеленський.

Він також повідомив, що за підсумками зустрічей цими днями, всі сторони домовилися доповісти у своїх столицях про кожен з аспектів переговорів і узгодити з лідерами подальші кроки. 

“Військові визначили перелік питань для можливої наступної зустрічі. За умови готовності рухатися далі, а Україна готова, відбудуться наступні зустрічі, і потенційно наступного тижня. Очікую особистої доповіді делегації після її повернення”, заявив глава Української держави. 

Також президент висловив подяку ОАЕ та особисто президенту Еміратів за посередництво і готовність приймати подальші зустрічі.

Читайте також: Зеленський обговорив із командою “рамку” і бажаний результат перемовин в Абу-Дабі

Нагадаємо, 23-24 січня в Абу-Дабі (ОАЕ) відбулися тристоронні переговори делегацій України, США та РФ. 

Як повідомлялося раніше, про прогрес у переговорах щодо завершення війни Росії проти України заявив спеціальний представник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф.

Читайте також: Переговорний процес ще триватиме: деталі зустрічі України, США та РФ в Абу-Дабі розкрив Умєров

Прямий ефір