2 млрд євро на артснаряди від Європи, 350 млн доларів від США: Зеленський підбив підсумки 390-ої доби війни

Володимир Зеленський. Скріншот: uatv.ua

Європейські партнери виділили 2 млрд євро на снаряди для української артилерії. Сполучені Штати Америки надали новий оборонний пакет на 350 млн долл. Відбулися три міжнародні розмови. Про це сьогодні, 20 березня, наприкінці 390-ї доби повномасштабного вторгнення Росії розповів президент України Володимир Зеленський у традиційному зверненні, повідомляє FREEДОМ.

За його словами, виділені європейськими партнерами кошти передбачають невідкладне постачання та виробництво боєприпасів.

“Це стратегічний крок. Те, що додає впевненості в нашій єдності, у незмінності руху до перемоги над державою-терористом. Дякую всім нашим партнерам у Європі! Усім, хто справді зацікавлений, щоб Європа була сильною та вільною”, — сказав Зеленський

У пакеті від США — ракети для HIMARS, артилерійські та інші боєприпаси

“Усе, що справді необхідно, щоб підтримати наших воїнів. Дякую президенту Байдену, Конгресу, усім американцям!” — висловив слова подяки глава держави.

Президент розповів про три міжнародні розмови, які провів сьогодні протягом дня.

“З канцлером Австрії Негаммером обговорили нашу двосторонню співпрацю — гуманітарні та політичні питання, а також наші спільні можливості відновити справедливість, порушену російською агресією. Я подякував Австрії за приєднання до групи, яка готує створення спецтрибуналу щодо агресії Росії проти нашої держави.”, — повідомив він.

Також Зеленський говорив з прем’єром Ірландії. Ця країна теж приєдналася до групи, яка працюватиме над створенням спецтрибуналу.

“Коло партнерів, які готові працювати разом, щоб покарати Росію за агресію, неминуче розширюється, і робить перспективу покарання все більш реалістичною”, — зазначив президент.

Він розповів, що це це питання, а також спільна робота України з Міжнародним кримінальним судом обговорювались у Лондоні під час конференції міністрів юстиції Європи.

“Я звернувся до учасників конференції та закликав їх підтримувати всі елементи міжнародних зусиль, щоб агресор був точно покараний”, — додав він.

Наприкінці Зеленський подякував бійцям, які боронять Україну.

Читайте також: Для США важлива перемога демократії, а не диктатури, — Давидюк

Прямий ефір