1 млн снарядів — це близько 3 тис. пострілів на добу: поставки з ЄС прокоментував Коваленко

Олександр Коваленко. Фото: vzglyad.az

Постачання протягом року 1 млн снарядів з Європи, виробництво та закупівлю яких для України було схвалено напередодні за підсумками зустрічі європейських міністрів у Брюсселі, дозволять ЗСУ наростити середньодобову кількість пострілів. Про це сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко у прямому ефірі марафону FREEДОМ.

За словами гостя ефіру, Збройні сили України протягом тривалого часу в середньому роблять приблизно 5 тис. пострілів на добу. Оглядач групи “Інформаційний опір” назвав це “снарядною стагнацією”.

“Я б не сказав, що Україна мала реальний снарядний голод. У нас був не так голод, як стагнація. Збройні сили України роблять приблизно 5 тис. пострілів на добу зі своєї артилерії. Ми робили 5 тис. пострілів на добу 2 місяці тому, у вересні, у липні 2022 року. Тобто для нас це є середньостатистичний показник”, — говорить Коваленко.

Постачання 1 млн снарядів протягом року з Європи дадуть змогу робити 83 тис. пострілів на місяць або близько 3 тис. — на добу. Експерт наголосив, що йдеться про боєприпаси західного зразка, і це лише європейська підтримка.

“Будуть боєприпаси від США, від Канади, від Австралії тощо. По суті, ми зараз можемо говорити про те, що лише за рахунок цих боєприпасів ми нарощуватимемо середньодобову кількість пострілів, їх буде понад 5 тис., тоді як у Росії середньодобова кількість пострілів зменшується”, — коментує Олександр Коваленко.

На думку гостя ефіру, у перспективі це забезпечить ЗСУ артилерійське домінування над противником.

Читайте також: 2 млрд євро на артснаряди від Європи, 350 млн доларів від США: Зеленський підбив підсумки 390-ої доби війни

Прямий ефір