Торік банківська система вперше стала прибутковою за останні 5 років, – Василь Фурман

uatv
20.03.2019
Фото UATV

Починаючи з 2014 року банківська система України пережила так званий “ідеальний шторм”. За останні роки спостерігається тенденція до скорочення кількості комерційних установ. У 2013 році їх було 175, в 2016-му – вже 109, а в 2019-му – 77.

Член ради НБУ Василь Фурман розповів в інтерв’ю UATV про загальну ситуацію у реформуванні банківської системи України.

“Якщо говорити про показники роботи банківської системи за минулий рік, то, в принципі, ці показники тішать і акціонерів, і клієнтів. Банківська система торік уперше стала прибутковою за останні 5 років, її активи становили 22 млрд грн. А в 2017 році було мінус 20 млрд грн. Відбулося збільшення кредитних портфелів банків, передусім спостерігається збільшення споживчого кредитування, фізичних осіб”, – розповів член ради НБУ.

Він зазначив, що зараз банки починають активно працювати в певних сегментах і збільшувати свої кредитні портфелі.

“Цьому сприяє те, що з 2014 року банківська система пройшла складний пункт реформування відповідно до найкращих європейських і американських методик. Те, що банківська система України переходить на світові стандарти – великий плюс для нас”, – зазначив гість студії.

Експерт наголосив, що Україні потрібно далі вдосконалити банківське законодавство й поділити банки з базовою та універсальною ліцензією. “Це світова практика, яка піде на користь і нашій системі”, – підсумував Фурман.

Телеверсію інтерв’ю з членом ради НБУ Василем Фурманом дивіться у програмі “Лицом к лицу” 23 березня о 21:00.

Наталія СОФІЄНКО, UATV

Джерело UATV
дата 20.03.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV