Телеканал “Дом” запустив власний сайт

Скрін UATV

Державний цілодобовий розважально-інформаційний телеканал “Дом” для тимчасово окупованих територій, що входить до складу ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України”, запустив власний сайт.

Адреса ресурсу: kanaldom.tv

Сайт має дві мовні версії: російську та українську. На порталі можна знайти всі проєкти каналу, отримати важливу інформацію про останні події, а також ознайомитися з телепрограмою каналу, новинами каналу та інформацією про діяльність ДП “МПІУ”.

Родзинка” сайту – це ексклюзивні матеріали: інтерв’ю та коментарі топчиновників та політиків, експертів вищого рівня, розмови з якими відбуваються в ефірі каналу “Дом”. Жодних політичних спекуляцій, популізму тощо – лише факти, достовірна інформація з першоджерел та роз’яснення від неупереджених експертів.

Новинний блок умовно поділений на чотири тематичні напрями: УКРАЇНА, ДОНБАС, КРИМ, СВІТ. Це дає змогу українцям, які тимчасово опинилися в окупації, швидко знаходити інформацію яка їх цікавить.

Також на сайті є розділ “Блоги“. У ньому зібрані відеоблоги журналістів телеканалу “Дом” Олексія Мацуки та Мілени Амеді – вихідців з Донецька та Криму, які розповідають про найактуальніші події з різних сфер життя на тимчасово окупованих територіях України.

“Для нас відкриття сайту – це ще один важливий додатковий канал донесення контенту “Дому” до своєї цільової аудиторії, а отже, можливість збільшити охоплення – зробити наш “Дом” ще доступнішим для мешканців тимчасово окупованих територій. Адже де б ви не знаходились, достатньо мати в руках гаджет з інтернетом – і ми завжди будемо поруч, – зазначила генеральний директор ДП “МПІУ” Юлія Островська. – Аналітичні та розважальні проєкти, актуальні блоги від журналістів з Криму та Донецька, об’єктивні новини, карта покриття, інтеграція із соцмережами, зворотній зв’язок (комунікація з глядачами для нас завжди дуже важлива) – це далеко не весь перелік можливостей, які надає сайт”.

Читайте також: Робота телеканалу “Дом” важлива для Криму, – Джемілєв (ВІДЕО)

Дом” – державний цілодобовий розважально-інформаційний телеканал у складі держпідприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” (до цього ДП “МПІУ” мовило лише під брендом каналу іномовлення UATV). “Дом” розпочав мовлення 1 березня 2020 року. Його сигнал в метровому та дециметровому діапазонах (тобто в аналоговому та цифровому форматах) транслюється на тимчасово окуповані території (ТОТ) Донбасу та АР Крим. Він створений для об’єктивного інформування українців, які опинилися в окупації, про ситуацію в Україні, світі та в їхніх тимчасово окупованих районах.

Головна мета каналу – повернення політичного, культурного та суспільного життя України до порядку денного громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях, “деокупація” їхньої свідомості, утвердження у них думки про невідворотність якнайшвидшого повернення української влади та законності до цих регіонів і формування впевненості у тому, що звільнення від окупації буде лише корисним і не становитиме жодної загрози для всіх тих, хто не скоював кривавих злочинів.

Ефірне мовлення каналу складається поки що з преміального контенту провідних українських медіахолдингів: серіали, ток-шоу, телепередачі, трансляції футбольних матчів; а також програм власного виробництва: новин (5 випусків на день), щоденних інформаційних (5 лінійок), щотижневих інформаційно-аналітичних (5 лінійок) програм та ранкового шоу (щобуднього дня) власного виробництва. Наприкінці 2020 року об’єм власного контенту т/к “Дом” становить 28 годин мовлення на тиждень (із повторами програм – 35 годин).

Читайте також: Ми зшиваємо країну не гаслами, а загальними цінностями, – редколегія телеканалу “Дом”

Для держави телеканал “Дом” є єдиним способом комунікації з її громадянами, що мешкають на ТОТ і є одним з ключових інструментів реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Це також єдиний у Східній Європі телеканал, який мовить російською, але не з російськими наративами і не в інтересах тоталітарного путінського режиму.

З березня 2021 року ДП “МПІУ” планує виробляти (та докуповувати) достатньо контенту для запуску під брендом UATV на весь світ (через супутник, кабельні мережі, IPTV та OTT платформи) російськомовного каналу державного іномовлення України з метою об’єктивного інформування людей в усьому світі, які знають російську мову, про ситуацію в Україні, на ТОТ тощо на противагу російській пропаганді, яка масовано закидає у світовий інформаційний простір свої наративи, що кардинально спотворюють реальність.

Тим часом телеканал “Дом” продовжить мовити (з певними відмінностями у програмі від UATV) у цифровому та аналоговому форматах на тимчасово окуповані території, однак до березня планує вийти на максимальні обсяги власного виробництва (а також отримання телепродукту за різними програмами співпраці з іншими медіа й авторськими групами), щоб разом із виправданими закупівлями фільмів українських (Одеська к/с, к/с ім. Довженка) та деяких іноземних (не російських) кіностудій канал мав 100% прав на мовлення також в інших регіонах України. Нагадаємо, що іномовлення, згідно з відповідним законом, може транслюватися на територіях, що межують з ОРДЛО, АР Крим, а також в прикордонних районах України, що межують з територією держави-агресора і територіями інших держав, з яких поширюються програми держави-агресора шляхом наземного ефірного і/або цифрового мовлення (Білорусь і деякі інші країни). Робота з розбудови такого мовлення триватиме поточного, 2021 року, але вже сьогодні будь-які місцеві українські телеканали можуть безкоштовно отримувати для розміщення у своєму ефірі програми виробництва т/к “Дом” через Всеукраїнський проєкт обміну контентом між телекомпаніями Media Change Ukraine.

Стежити за новинами телеканалу “Дом” можна на сайті та у соціальних мережах:

Сайт: https://kanaldom.tv/

Facebook: https://www.facebook.com/kanalDOM/

YouTube: https://www.youtube.com/kanalDOM

Прем’єри випусків новин

(за київським зимовим часом – UTC+2): 8.00, 11.00, 13.00, 19.30, 22.00

(за київським літнім часом – UTC+3): 9:00, 12:00, 14:00, 20:30, 23:00

Раніше голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що телеканал “Дом” є одним зі способів боротьби з пропагандою на окупованих територіях.

Прямий ефір