“Music day”: в чому фішка унікальної музики гурту Junket (ВІДЕО)

uatv
17.11.2019
скрін з відео

Junket – це імпровізаційне тріо, симбіоз електронного звучання та живих інструментів. Це трансово-медитативний настрій, розривні танцювальні ритми, глибокі баси, і безліч мелодійних імпровізацій в жанрах брейкбіт, фанк, мінімал хаус і драм-н-бейс.

Специфіка гурту в тому, що музиканти створюють все в онлайнрежимі, тобто, їх музика виникає безпосередньо перед слухачем. А саксофон, флейта та вокал, оброблений додатковими ефектами, надають звучанню особливу глибину і обсяг.

“Тут це кожен раз як якась нова історія. Ти знаєш, як вона почнеться, але не розумієш, як вона взагалі закінчиться. Є деякі каркаси, скелети треків, які плюс-мінус впізнавані. Але якщо їх послухати у вайб і в записі, вони повністю відрізняються”, – говорить саксофоніст Микола Шостов.

Дивно, але гурт зібрався абсолютно випадково. Одного з учасників попросили допомогти знайти саксофоніста на художню виставку. Тоді він згадав про свого знайомого, який як раз грав на саксофоні. Той одразу погодився, і в той же день хлопців запросили виступити разом ще раз. Третій учасник колективу з’явився трохи пізніше. Дмитро прийшов на святкування дня народження, де хлопці якраз “джемили” (jam – жива музична імпровізація), і приєднався до них.

“Я здивувався, що дуже підійшов його голос (Дмитра – ред.), Оскільки він взагалі був у іншому жанрі. А так лягло, що вже не відпустило. Це електроніка 90-х років, олдскульна, тобто, не трендова і не мейнстрімова. Це музика, яку в Британії спочатку винайшли, грали, довгий час вона там була популярна. Але не тільки в цих жанрах ми намагаємося щось робити, а в різних. Є і фанкові шматочки”, – коментує Георгій Вальчук, який відповідає за створення бітів.

Як би хлопці не намагалися домовлятися про те, що і як вони будуть робити, або порепетирувати якісь моменти, все одно на концерті у них не виходить так само. У цьому весь сенс музики Junket. Це і є імпровізація, або, як кажуть музиканти, імпровізований хаос.

“З приводу нового матеріалу, ми вирішили потихеньку починати готувати другий альбом, незважаючи на те, що нещодавно вийшов перший. Буде EP-шка (EP – Extended Play – міні-альбом) вже з новим підходом, з новими звукорежисерськими техніками“, – ділиться Микола.

Гурт дійсно унікальний у своєму роді. І Junket ще довго планують дивувати всіх своєю творчістю.

Більше випусків програми Music Day дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 17.11.2019
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV