За 5 років окупації в Криму понад 1,5 тис. разів порушувалися права людини, – Алім Алієв у Радбезі ООН

uatv
15.03.2019
Скрін з відео

У незаконно анексованому Криму 66 осіб перебувають під вартою. За час окупації силовики викрали 16 осіб, а 6 було вбито за політичними мотивами.

Про це заявив представник неурядової організації “КримSOS”, програмний директор “Кримського дому” Алім Алієв під час засідання Радбезу ООН з приводу 5-ї річниці окупації Криму сьогодні, 15 березня, повідомляє UATV.

“В цілому нами зафіксовано понад півтори тисячі випадків порушень прав людини на півострові за 5 років незаконної анексії. Серед них 66 осіб перебувають під вартою, 16 осіб були насильно викрадені, 6 – убиті за політичними мотивами. Стався 281 випадок обшуків з боку ФСБ у будинках. Понад сотня дітей залишилися без батьків, більшість із них – кримські татари. І ці порушення викликані новою реальністю – окупацією моєї рідної землі”, – сказав Алієв.

Також він зазначив, що Крим зараз перетворюється з туристичного об’єкта на військову базу. Десятки об’єктів, функціонування яких було призупинено раніше, активно оновлюються.

“Військова техніка, регулярна армія, служби безпеки – все переводиться з Росії до Криму. Це викликає атмосферу недовіри й страху. Місцеві жителі бояться, тому що будь-яке невдоволення придушується Росією. Таким чином, півострів відокремлюється від усього світу”, – зазначив Алім Алієв.

Крім цього, РФ порушує права на самовизначення корінного кримськотатарського народу, представники якого вважають себе невід’ємною частиною України, і насаджує нову російську ідентичність. Політика Росії полягає в руйнуванні історичних та культурних зв’язків між півостровом і материковою Україною, сказав директор “Кримського дому”.

Нагадаємо, донька українського моряка в Радбезі ООН закликала допомогти звільнити військовополонених.

Джерело UATV
дата 15.03.2019
категорії Крим
поділитися

Топ новин на UA|TV