Як в Україні розвивається реформа відновлювальної енергетики (ВІДЕО)

Фото UATV

У світі, відновлювальна енергетика стрімко набирає обертів, поступово замінюючи традиційні, шкідливі для навколишнього середовища, джерела енергії. Адже вона складається з енергії сонця, вітру, води і природного теплової енергії.

В енергетичному балансі України частка відновлюваної енергетики займає поки лише 1%. Однак до 2035 року цей показник повинен буде збільшений до 11%. Про це йдеться в енергетичній стратегії держави, яка була прийнята українським урядом в серпні 2017 року.

Це амбітна мета, яку Україна може досягти, кажуть експерти.

“Я думаю, що в подальшому ми зможемо збільшувати застосування відновлюваної енергетики. Тому що у нас на сьогодні в енергетичному балансі практично 60% – це атомна енергетика. Весь світ і наші сусіди в ЄС скорочують використання атомної енергетики саме завдяки тому, що замінюють її на відновлювану енергетику”, – розповіла експерт з питань енергетики Марія Яковлєва.

На думку фахівців, Україна повинна залучати кращі світові практики з використання відновлюваної енергетики. Адже якщо говорити про атомну енергетику то сьогодні 11 з 15 ядерних реакторів відпрацювали свій ресурс. Деяким енергоблокам вже продовжили термін експлуатації, проте в майбутньому виникне питання в заміні потужності.

“Відновлювана енергетика – це сфера, яка все більше стає популярною по всьому світу. Визнаним лідером є ЄС, але в останні роки величезний ривок зробив Китай”, – сказав виконавчий директор Центру глобалістики “Стратегія ХХІ” Андрій Чубик.

“На сьогоднішній день я думаю, що Україна повинна допомогти своїм громадянам простимулювати їх для залучення джерел відновлювальної енергетики і тим самим вона дасть поштовх, щоб створювалися нові робочі місця”, – переконана Марія Яковлєва.

Більше про відновлювану енергетику в Україні та як на ній можна заробити дивіться в програмі “Українські реформи” на телеканалі UATV.

Прямий ефір