Вже 22 ув’язнених росіянина попросили президента РФ обміняти їх на українців

Всі заяви МЗС дипломатичною поштою доправить до Адміністрації Володимира Путіна

uatv
16.08.2018
Фото із сайта ombudsman.gov.ua

Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денісова на цей момент вже отримала 22 заяви на ім’я Президента РФ з проханням повернути їх на територію Росії шляхом обміну на одного з українських політв’язнів, повідомляється на сайті ombudsman.gov.ua.

“У вівторок, 14 серпня, під час моніторингового візиту до Лук’янівського СІЗО Людмила Денісова зустрілася із Олександром Саттаровим та Фарухом Камаловим, які написали заяви на ім’я російського президента щодо обміну. Раніше таку заяву подав громадянин РФ Олексій Седіков, який відбуває покарання за тероризм в Бучанській колонії”, – йдеться в повідомленні.

Під час моніторингових візитів до місць позбавлення волі інші затримані громадяни РФ надали свої заяви.

Заяви продовжували надходити і сьогодні. Представники уповноваженого отримали вищевказані заяви до російського президента ще від Руслана Гаджиєва, Ігора Кімаковського, (ДУ “Бахмутська установа виконання покарань (№6)”), Євгена Мефедова (ДУ “Миколаївський слідчий ізолятор”).

З Маріупольського СІЗО було отримано заяви від п’ятьох ув’язнених – Павла Черних, Анатолія Бусигіна, Олексія Шибаєва, Сергія Єгорова, Ольги Коваліс. Ще два листи були написані Василем Кусакіним (ГУ “Дніпровська установа виконання покарань №4”) та Муратом Джимієвим (ГУ “Київський слідчий ізолятор”)

Пізніше було отримано лист і від Валерія Гратова (ГУ “Дніпровська установа виконання покарань №4”).

Всі ці 22 заяви Міністерство закордонних справ України дипломатичною поштою доправить до Адміністрації Президента Російської Федерації.

Уповноважений Людмила Денісова наголосила, що Україна вже давно ініціювала обмін та подала до РФ відповідні списки. Досі немає відповіді від Представника РФ в Трьохсторонній контактній групі Бориса Гризлова і Уповноваженого РФ з прав людини Тетяни Москалької, яким ще 5 липня було направлено листи щодо можливого обміну.

В середу, 15 серпня, 8 росіян написали заяви на повернення в РФ в обмін на одного з українців.

Зокрема серед них: В’ячеслав Висоцький (ГУ “Черкаська виправна колонія № 62”), Валерій Іванов та Олександр Валехидіс (ГУ “Дрогобицька виправна колонія “40”), Владислав Гречин (ГУ “Одеська установа виконання покарань №21”), Віктор Агєєв (ГУ “Роменська виправна колонія №56”), Олег Доронін (ГУ “Городищенська виправна колонія №96”), Денис Сидоров та Євген Шаталов (ГУ “Житомирська установа виконання покарань №8”).

Повідомлялося, що Україна готова помилувати 11 росіян в обмін на українських політв’язнів.

Джерело UATV
дата 16.08.2018
категорії Суспільство
поділитися
Топ новин на UA|TV