Винні у катастрофі літака МАУ будуть покарані: звернення президента (ВІДЕО)

Фото ОП

Президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні розповів про всі дії української влади, починаючи з ранку 8 січня, коли трапилася авіакатастрофа літака МАУ.

Ролик глава держави опублікував на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, одразу після авіакатастрофи створено та розпочато роботу оперативного штабу при РНБО України. На місце події, в аеропорт Імама Хомейні, прибули посол і консул України в Ірані.

“Відбулося позачергове засідання уряду, на якому ухвалено рішення про створення та відправку до Ірану пошуково-рятувальної групи. До неї ввійшли 45 експертів з Державної авіаційної служби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами, представники РНБО, СБУ, ДСНС, Міноборони, МЗС та представники компанії МАУ”, – повідомив Зеленський.

У свою чергу офіс Генерального прокурора звернувся до Ірану, до Канади, Швеції та Великої Британії з пропозицією про створення міжнародної слідчої групи.

“Для ідентифікації тіл загиблих було дуже швидко зібрано зразки ДНК їхніх родичів. Зокрема борт-провідниці, родичі якої перебували на тимчасово окупованій території”, – зазначив президент.

Глава держави розповів про робочі консультації з міжнародними партнерами України – прем’єрміністрами Канади, Швеції, Великої Британії, президентами Ірану та Афганістану, держсекретарем Сполучених Штатів Майклом Помпео та про зустріч із тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін.

Президент пообіцяв, що уряд надасть фінансову допомогу родинам загиблих.

“Держава також всіляко сприятиме отриманню ними компенсацій від перевізника, страхових компаній та Ісламської Республіки Іран”, – запевнив він.

Зеленський наголосив, що усі винні у трагедії будуть покарані.

Раніше президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з главою Ірану Хасаном Рухані.

Прямой эфир