Варфоломій закликав світове православ’я визнати ПЦУ

uatv
04.01.2019
Фото facebook.com/ecumenicalpatriarchate

Вселенський патріарх Варфоломій звернувся до предстоятелів Помісних православних церков із закликом підтримати надання автокефалії новоствореній Православній церкві України. Про це повідомляє Orthodoxia Info.

“Реалізація усіх (наших) зусиль очікується 6 січня, у день Богоявлення (Константинопольська церква разом з іншими 10 Помісними церквами користується новоюліанським календарем), коли ми маємо намір дарувати Томос про автокефалію і співслужити з предстоятелем автокефальної православної церкви (України)”, – сказано в листі.

Зазначається, що представники українського духовенства почали прибувати на Фанар, а ієрархи Помісних православних церков мають “вивчити деталі листа, щоб приступити до визнання нової церкви”.

Ми інформуємо Вас (про ситуацію в Україні), висловлюючи нашу братню довіру до Блаженнішого (митрополита Епіфанія) і добре знаючи волю і висловлене бажання України та відповідальність церкви Константинополя у вирішенні всіх церковних питання”, – заявив Варфоломій.

Його Святість закликає ієрархів визнати українську церкву як автокефальну, вшановуючи ім’я митрополита Київського і всієї України у диптиху відразу після імені Блаженнішого архієпископа Чехії та Словаччини.

“Якщо ми вирішимо ігнорувати наших братів, які переживають моменти відчайдушної боротьби в Україні, ми не матимемо жодного виправдання у Судний день”, – додав Вселенський патріарх.

Нагадаємо, що Верховна Рада опублікувала програму отримання Томосу.

Джерело UATV
дата 04.01.2019
категорії Випуски новин, Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV