В Україні почали вирощувати делікатесний овоч – спаржу, яка стає все більш популярною (ВІДЕО)

Фото UATV

Таврійська спаржа, вирощена Олегом Демченком і Віталієм Шаковим, – цим експериментом зацікавилися й агрономи, і фармацевти, і прихильники здорового харчування.

Олег Демченко орендує 24 га сільськогосподарської землі, три роки тому вони разом із Віталієм Шаковим почали культивувати спаржу. Для нової, ще рідкісної в Україні культури відвели гектар, засадили 25 тис. голландських саджанців, вивчаючи технології і пристосовуваність делікатесного овочу.

“Все земля родюча, за нею потрібно правильно доглядати і вміти підбирати культури. Немає неродючих земель, можна і в пісках, і на глині ​​вирощувати культури, домагаючись хороших результатів. Основні у нас – спаржа і шафран. Для цих рослин підходить пісок, глина, чорнозем, будь-який ґрунт”, – говорить Віталій Шаков.

Досі вирощування й культура споживання спаржі в Україні не мали широкого поширення. Тепер її почали вивчати, пробувати вирощувати.

Аспарагін, або екстракт спаржі, – перша отримана людиною амінокислота. Це відкриття зробили ще на самій зорі IX століття. Він знижує артеріальний тиск. Сприяє виведенню з організму хлоридів, фосфатів і шкідливих солей.

Спаржа. З давніх часів її їли, нею лікувалися і використовували для декору. “Для здорового організму це не так важливо, а ось аутисти, коли накопичується багато сірки, стають агресивними. Їм спеціально дають спаржу, щоби підлікувати”, – говорить фермер Олег Демченко.

Ідея вирощувати спаржу виникла у фермерів після відвідування конференції з нішевих культур.

“Вирощувати спаржу – справа прибуткова, у неї є і ціна, й урожайність. Посадковий матеріал дорогий, щоб посадити – треба попрацювати, але на 8 років ти закладаєш урожай. Якщо порахувати, це дешевше, ніж вирощувати полуницю або цибулю по собівартості”, – наголошує Олег.

Ініціативні українці завоювали довіру іноземних партнерів по бізнесу, і спеціалізація на культурах в їхньому господарстві розширюється.

Поряд зі спаржею фермери вирощують шафран, тюльпани, зелень, є і плодовий сад.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір