В окупованому Криму кількість україномовних шкіл зменшилася на 87%

uatv
02.12.2019
Фото Укрінформ-UATV

Після незаконної анексії Криму на території півострова кількість учнів, які навчаються українською мовою, зменшилася на 87%.

Про це сказано в заяві Постійного представництва України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві на Форумі ООН з питань меншин.

“До окупації в Криму та Севастополі функціонувало 660 шкіл. Усі діти вивчали українську мову, майже 13 тисяч навчалися цією мовою, понад 2 тисячікримськотатарською мовою. З 2014 року, коли Росія використала так званий “захист російськомовного населення” в якості фальшивого приводу для окупації, кількість українських шкіл в Криму скоротилося на 87%“, – зазначив представник України.

Він наголосив, що в 150 разів зменшилася кількість учнів, які навчаються на українській мові. На території окупованого півострова залишилася формально лише одна україномовна школа.

“Україна закликає окупаційну владу виконувати свої зобов’язання, а міжнародні моніторингові механізми тримати ситуацію в АР Крим та Севастополі під пильним контролем”, – заявив дипломат.

Нагадаємо, що Чубаров закликав Зеленського порушити тему окупації Криму на Нормандському саміті.

Джерело UATV
дата 02.12.2019
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×