В Антарктиді голосуватимуть за президента України 34 полярники

uatv
18.03.2019
Фото Укрінформ-UATV

На найвіддаленішій від нашої держави виборчій дільниці – антарктичній станції “Академік Вернадський” – участь у голосуванні за президента України братимуть 34 людини.

Про це повідомляється на сайті Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ).

“Антарктична станція “Академік Вернадський”, розташована за 15 тисяч км від Києва, є найвіддаленішою виборчою дільницею України. 31 березня тут голосуватимуть 34 особи 11 учасників постійної експедиції, т. зв. зимівники, які перебувають на станції цілий рік, а також 23 науковці сезонної експедиції, які прибули наприкінці січня”, – зазначається у повідомленні.

На станції створили спецдільницю для голосування. ЦВК України уже затвердила склад комісії, до якої ввійшли чотири полярники.

Процедура голосування відрізнятиметься від тієї, що проходитиме на  виборчих дільницях на території України. Так, полярники використовуватимуть роздруковані скан-копії бюлетенів, які напередодні надішле ЦВК.

31 березня у їдальні, яка є найбільшим приміщенням станції, встановлять саморобну кабінку для голосування й урну. Підрахунок голосів відбудеться у присутності всіх членів експедиції.

“Якщо громадянину не байдуже, що стане з його голосом, він і за 15 тисяч кілометрів від дому, посеред снігів та айсбергів знайде можливість проголосувати”, – наголосив очільник НАНЦ Євген Дикий.

Нагадаємо, уже понад 90 тисяч українців змінили місце голосування на президентських виборах.

Джерело UATV
дата 18.03.2019
категорії Українці в світі
поділитися

Топ новин на UA|TV