“Успішне село”: як ентузіасти перетворили вимираюче поселення на етномузей (ВІДЕО)

uatv
08.10.2019
Скрін з відео

Подружжя художників створило етномузей у селі Букатинка Вінницької області. Всі порожні будинки розмалювали й наповнили саморобними експонатами, а в печерах гостям пропонують подихати повітрям, якому 40 тисяч років.

Про те, як творчим людям вдалося вдихнути життя в маленьке село, розповідають журналісти UATV в другій серії циклу сюжетів “Успішне село“.

На в’їзді до Букатинки гостей зустрічають каменотеси, які, за легендою, колись жили і творили в селі. Місцевий скульптор Олекса Альошкін і сам в образі казкового героя. Він разом зі своєю дружиною-художницею облаштували музей: в шести порожніх будинках, в експозиціях на різні теми, можна побачити різноманітні предмети – від керамічного посуду до старовинних іграшок.

Під час екскурсії в одному з будинків Олекса показує музичну експозицію. Всі інструменти саморобні, з підручних матеріалів. Дзвони, наприклад, із каструль і кришок. Тут же гостям пропонують помалювати піском.

За легендою, сотні років тому в місцевих печерах Букатинки жителі ховалися від ворогів. Зараз у деяких шахтах художники набирають глину і кварцовий пісок для роботи.

40 тисяч років минуло, там зовсім інше повітря. Коли будете підніматися, відчуєте. Телебачення не може запах передати, але ви відчуєте, як пахне історія”, – кажуть художники.

Матеріал, зібраний під землею, Олекса з дружиною тут же застосовують на майстер-класі: навчають місцевих дітей і гостей ліпити свисток із глини.

Щорічно до Альошкіних приїжджають кілька сотень туристів. У планах подружжя – розвивати свій етномузей. А в очікуванні нових гостей вони продовжують створювати нові експонати.

Нагадаємо, що 7 жовтня на телеканалі UATV стартував ексклюзивний цикл сюжетів “Успішне село” – про особливості та досягнення сучасних українських населених пунктів.

Читайте також: “Успішне село”: як Остерська громада вирощує виноград на півночі України (ВІДЕО).

Джерело UATV
дата 08.10.2019
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV