Україна висилає російського консула в Одесі

uatv
27.04.2021
Фото UATV

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із оголошенням 26 квітня МЗС Російської Федерації співробітника Посольства України в Москві persona non grata.  

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

У відомстві розглядають такий крок як продовження розгорнутої в РФ антиукраїнської кампанії та черговий прояв недружніх дій проти співробітників дипломатичних установ України. 

“Повністю відкидаємо голослівні закиди про те, що оголошений persona non grata український дипломат нібито займався діяльністю, несумісною із дипломатичним статусом. Співробітник посольства України в Москві не здійснював жодних дій, що виходили б за межі його дипломатичних та консульських функцій”, – йдеться в коментарі.

У МЗС зазначають, що рішення МЗС Росії грубо порушує Віденську конвенцію про дипломатичні зносини 1961 року, Віденську конвенцію про консульські зносини 1963 року та сталу дипломатичну практику. 

У відповідь МЗС України оголошує консула Генерального консульства Російської Федерації в Одесі небажаною для перебування на території України особою. Він має залишити територію України до кінця дня 30 квітня 2021 року.  

У разі продовження російською стороною провокацій проти співробітників дипломатичних установ України в Росії МЗС залишає за собою право на подальші дії у відповідь.

Раніше 9 країн-учасниць ПАРЄ закликали РФ припинити мілітаризацію Криму.

Читайте також: РФ порушила Віденський документ ОБСЄ, – МЗС

Джерело UATV
дата 27.04.2021
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×