Україна передала Туреччині головування в Чорноморському форумі (ФОТО)

uatv
18.10.2019
Фото пресслужби ДПСУ

Глава державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко офіційно передав головування в форумі Чорноморського прикордонного співробітництва турецькій стороні та ініціював створення нової робочої групи, повідомляє кореспондент UATV із посиланням на прес-службу ДПСУ.

17 жовтня в Анталії розпочав роботу 20-й форум Чорноморського прикордонного співробітництва, на якому були присутні глави служб 6 країн чорноморського регіону: України, Румунії, Болгарії, Росії,Туреччини та Грузії.

Під час своєї промови Сергій Дейнеко подякував заплідну співпрацю під час головування України в Форумі.

“Протягом цього року ми робили все можливе, щоби консолідувати спільні зусилля для гарантування безпеки в акваторії Чорного моря. Зокрема успішно проведено навчання “Чорноморський яструб-2019″, що сприяло зміцненню злагодженості дій за виникнення нестандартних ситуацій, а також визначено нові напрями співпраці країн-учасниць Форуму з метою підтримки стабільності в Чорному морі та своєчасного реагування на виникаючі загрози”, – заявив очільник прикордонного відомства України.

Відзначається, що під час зустрічі учасники позитивно оцінили головування України в Форумі та висловили подяку за роботу протягом 2018-2019 років.

Також українська сторона запропонувала створити нову робочу групу з протидії контрабанді наркотиків і іншим видам незаконної діяльності в Чорному морі з метою об’єднання зусиль у боротьбі з транскордонною злочинністю, контрабандою і нелегальною міграцією в регіоні.

“З огляду на наявні виклики й загрози, які стоять перед учасниками Форуму, об’єднувальним фактором має стати спільний пошук нових і модернізація вже діючих форматів співпраці у прикордонній сфері.
На сьогоднішній день актуальними продовжують залишатися загрози з контрабанди наркотиків з країн Латинської Америки з використанням морських шляхів, товарів підакцизної групи, нелегальної міграції до країн ЄС, в тому числі із залученням членів екіпажу суден”, – заявив Дейнеко.

Відзначається, що підсумкова зустріч експертів Форуму відбудеться в Туреччині у вересні 2020 року.

Читайте такожТуреччина погодилася призупинити військову операцію у Сирії, – Майк Пенс

Джерело UATV
дата 18.10.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV