Звільнення Криму: про стратегію когнітивної деокупації розповіла Ташева

Таміла Ташева. Фото: ppu.gov.ua

Україна активно працює над стратегією реінтеграції майбутніх деокупованих територій. Зокрема, це стосується і Кримського півострова. Проєкт перебуває на фінальній стадії, й найближчим часом буде ухвалений. Про це сьогодні, 26 лютого, на полях “Кримського форуму 26-2-14” повідомила постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, інформує FREEДОМ.

За її словами, документ охоплює, крім іншого, економічний і культурний розвиток регіонів.

“Це і стратегія когнітивної деокупації. Що мається на увазі? Тобто 10 років триває окупація і Росія, знаєте, ніби розкидала “міни” в голови людей і нам важливо безпечно ці “міни” “розмінувати”. Це відповідно означає, що ми робитимемо в освіті, яким чином повертатимемо українську освіту. Зрозуміло, це не повинно проводитися, як то кажуть, нахрапом. Тому що там 10 років не вчили української мови, там 10 років не було стандартів української освіти, діти цього не бачили і вчителі не працювали з цими програмами”, — сказала Ташева.

Постпред уточнила, що для української влади важливо це впровадити, але мати для цього перехідний період.

“Як ми молодь повертаємо? Як ми працюємо з кадрами для тих територій? І тут ми напрацювали і створили кадровий резерв, до якого записалися вже понад дві тисячі осіб”, — додала Таміла Ташева.

Читайте також: Кримська платформа: як працює майданчик для міжнародного реагування на окупацію Росією Криму (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні, 26 лютого, у 10-ті роковини російської окупації АРК, у Києві відбувся “Кримський форум 26-2-14”. Основний меседж заходу — війна Росії проти України почалася в Криму, там вона повинна і завершитися. Учасники обговорювали деокупацію та реінтеграцію Криму, переслідування кримських татар росіянами та спротив громадян України на тимчасово окупованому півострові.

Організаторами форуму виступали — Представництво президента України в Автономній Республіці Крим, Кримська платформа, державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України”.

Прямий ефір