ЗСУ вдалося сповільнити наступ у Харківській області ударами по території Росії (ВІДЕО)

Українські захисники на Бахмутському напрямку. Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Збройним силам України вдалося уповільнити наступ російської армії на півночі Харківської області завдяки дозволу союзників використовувати західну зброю для ударів по прикордонній території в Росії. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун підтвердив, що українським військовим вдалося стабілізувати ситуацію в Харківській області.

За словами президента Володимира Зеленського, на ситуацію вплинуло, зокрема, знищення силами ЗСУ російських позицій і пускових установок поблизу кордону.

“Ми бачимо, як рішучість світу відкриває нові перспективи для відновлення нашої безпеки, серед усього це стосується безпеки Харкова. Знищення поблизу кордону нашими силами, нашими воїнами позицій і пускових установок російських терористів дійсно має значення. Це спрацьовує саме так, як ми й очікували. І за результатами боїв уже зараз, у червні, на різних ділянках фронту, я хочу подякувати всім нашим солдатам”, із заяви глави держави.

Останніми тижнями на Харківському напрямку велися запеклі бої.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що російські сили намагалися відбити українську контратаку в північно-західному містечку Глибокому, що на північ від Харкова.

Продовжувала російська армія наступ і в районі Липців, а також у районі центру міста Вовчанськ і Вовчанських Хуторів.

“Принаймні 30 росіян, які потрапили в оточення на хімічному заводі у Вовчанську, здалися в полон упродовж вихідних… Їм нікуди було втекти або сховатися від прицільних ударів української авіації, яка вела вогонь високоточними крилатими бомбами. Шлях до міста, а потім і до Харкова росіянам перерізали кілька українських бригад, зокрема елітна 82-га десантно-штурмова бригада. Українські війська були переозброєні боєприпасами, терміново доставленими зі США”, зазначає воєнний кореспондент журналу Forbes Девід Екс.

Військові аналітики впевнені, що дозвіл США використовувати українською армією свою високоточну зброю по цілях на території Росії вздовж кордону Харкова кардинально змінив ситуацію у Вовчанську на користь ЗСУ.

Росія змушена переміщати свої сили з півдня і Донецького напрямку на північ Харківської області.

“Є три сценарії [для Росії]. Перший допомогти російським військам, які вже загрузли в Харківській області. Другий відкрити третій напрямок у Харківській області. І третій відкрити ще один напрямок у Сумській області. У теорії все може бути”, каже військовий аналітик, співробітник СБУ (2004-2015) Іван Ступак.

Варто зазначити, що крім наданих Штатами планувальних бомб, ще по 50 крилатих бомб Hammer щомісяця до кінця 2024 року пообіцяла передати Франція.

Нагадаємо, раніше Вашингтон дозволив використовувати свою далекобійну зброю тільки на території, що безпосередньо прилягає до Харківської області. Однак цього недостатньо, впевнені експерти.

“Бєлгородською областю точно не обмежиться буде Курська, Брянська області, знову ж таки, залежно від концентрації сил. Наше командування та політичне керівництво постійно це питання проговорюють. Головне, що є перший дозвіл, другий буде, скажімо так, трохи простіше отримати. Я вам більше скажу: наші військові воліють не говорити й не називати кілометраж, за яким у них є “зелене світло”, наголошує Іван Ступак.

За надання Україні можливості воювати так, як вона вважає за необхідне, а саме використовувати американську зброю для ударів по території Росії, виступили 22 травня і республіканці, і демократи. З відповідним листом вони звернулися до глави Пентагону Ллойда Остіна.

Пізніше, під час зустрічі з Джо Байденом у Парижі 7 червня, Володимир Зеленський наголосив, що без дозволу США Україна не зможе використати проти цілей у Росії ракети, які постачаються іншими країнами, зокрема Британією, попри те, що Лондон зняв обмеження на використання своєї зброї.

“Для ефективного захисту від щоденного російського терору Україна повинна отримати можливості завдавати ударів по військових цілях на території Росії. Також важливо посилити захист нашої Харківської області та прискорити постачання американської зброї”, з допису Володимира Зеленського в соцмережах.

Так, 19 червня 2024 року канцлер Австрії Карл Негаммер заявив, що Міноборони Австрії підтримує атаки України по території Росії, що, на думку Відня, відповідає нормам міжнародного права.

Читайте також: ЗСУ у Вовчанську відбивають вулицю за вулицею — ситуацію на Харківському напрямку оцінив аналітик

Прямий ефір