Злочини проти довкілля України вже оцінюють у 55 млрд євро — деталі з Міжнародного екологічного форуму

Міжнародний екологічний форум. Скріншот: uatv.ua

З моменту повномасштабної агресії Росії проти України задокументовано понад 2 тис. злочинів проти довкілля, а загальний збиток оцінюють у 55 млрд євро. Такі цифри озвучили на Міжнародному екологічному форумі, який відкрився в Україні, інформує FREEДОМ.

Європейський комісар з питань довкілля, океанів і рибальства Віргініюс Сінкявічюк, а також екс-віцепрем’єр-міністр Швеції Маргот Вальстрем прибули на зібрання, щоб підписати низку документів, які допоможуть Україні в екологічному відновленні. 

Серед основних тем — облік злочинів РФ і притягнення винних до відповідальності. 

“Росія вчиняє ці злочини з першого дня війни, навмисно обстрілюючи такі об’єкти інфраструктури, як водоочисні споруди для того, щоб люди були без питної води. Також від початку війни є побоювання щодо ядерної безпеки, тому що може статися значна ядерна катастрофа. Україна має унікальну екосистему для Європи і зараз вона знищується”, – зазначив Синкявічюк.

“Ми всі розуміємо, що міжнародні злочини відбуваються в нашому спільному домі, який називається планета Земля. Міжнародний злочин, який відбувається в Україні — він не тільки проти України. Особливо, коли це стосується навколишнього природного середовища”, — наголосив генеральний прокурор України Андрій Костін.

За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, загальні збитки довкіллю України оцінюють у 55 млрд євро. 

“Рік тому сума збитків довкіллю від бойових дій була близько 26 млрд євро. Зараз ця сума вдвічі більша — 55 млрд євро. Ми продовжуємо фіксувати злочини та збитки. Державна екологічна інспекція працює щодня. Усі ці злочини, збитки будуть включені до міжнародного реєстру збитків. Ще в травні понад 40 країн світу підтримали такий реєстр”, — повідомив Руслан Стрілець.

Читайте також: В Україні стає складніше фіксувати воєнні злочини РФ, оскільки їхня кількість зростає, а ресурсів не вистачає — думка адвоката

Прямий ефір