В Україні стає складніше фіксувати воєнні злочини РФ, оскільки їхня кількість зростає, а ресурсів не вистачає — думка адвоката

Юрій Білоус. Скріншот: uatv.ua

В Україні кількість злочинів, скоєних Російською Федерацією, постійно зростає, тому що постійно страждають люди, руйнується рухоме і нерухоме майно, перестають існувати бізнеси і багато іншого через вторгнення РФ. Водночас державна система, яка займається фіксацією і розслідуванням злочинів РФ, не розширюється. У зв’язку з цим існує складність у зборі доказів, фіксації злочинів і розслідуваннях. Таку думку сьогодні, 14 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив адвокат Юрій Білоус.

“Руйнування тривають, злочини тривають з боку Росії і необхідність фіксувати злочини необхідна постійно. Війна триває, руйнувань, постраждалих стає більше, а система державна не стає пропорційно більшою. Кількість тих, хто фіксує воєнні злочини, теж не зростає в таких масштабах. І тому зафіксувати все абсолютно нам дуже непросто”, — сказав він.

Експерт також зазначив, що не так просто вилучити російські активи, які перебувають в інших країнах, оскільки вони вважаються суверенними активами.

“Докази — це добре, це необхідно, але звідки взяти гроші для того, щоб дати людям, які постраждали? Ці люди мають право на відшкодування. Гроші можна взяти з російських активів. Але це все не так просто, тому що гроші держави захищаються міжнародними нормами. Це називається — суверенні активи. Не можна просто так взяти і забрати ці всі гроші, так це не працює”, — пояснив він.

Читайте також: Передача Україні коштів РФ: чотири механізми назвав Бураковський

Прямий ефір