Жахи окупації на Київщині: реальні історії українців (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Катування, зґвалтування, мародерства, страти. Про російську окупацію на Київщині не можуть забути досі. Жорстокість кремлівських військових по-справжньому шокувала весь світ, передає FREEДОМ.

Навіть через рік після визволення мешканці Андріївки Київської області не можуть забути страху окупації. Це село під Києвом росіяни захопили ще на початку повномасштабного вторгнення в Україну – 27 лютого. Окупанти виганяли людей із будинків, облаштовуючи в них притулки для себе.

Так росіяни зайняли льох місцевого пенсіонера Віктора. Йому з дружиною доводилося ховатися від російських мародерів, убивць та найманців у підвалі сусідів. Зараз згадує, терор із приходом окупаційної армії Росії розпочався одразу.

“Вони шукали, хто служив у армії, хто був у АТО, шукали наколки. Мого племінника біля колгоспу завели в свинарник і застрелили. Одного в лоб, іншого в потилицю, бо один на боці лежав, а другий вгору обличчям, на третій день знайшли”, — згадує Віктор.

В Андріївці росіяни катували, та й просто знущалися з цивільних. Вони стратили 14 місцевих жителів, ще троє загинули внаслідок обстрілу, десятки зникли безвісти. На Київщині росіяни вбили понад дві тисячі людей. Десятки людей росіяни розстріляли просто на рідних вулицях.

13-річна Дарина вдавалася мертвою, щоб російські солдати її не стратили. У момент окупації її селища Дарина з родиною їхали додому. Російські солдати відкрили вогонь по їхній машині. Стріляли з усіх боків.

Своїх звірств росіяни навіть не намагалися приховати. Більше того, по телефону родичам вони навіть хвалилися своєю жорстокістю.

Після героїчного звільнення Київської області факти жорстокості росіян шокували весь світ. Вулиці містечок просто були усіяні трупами місцевих мешканців. Росія ж досі лицемірно заперечує причетність своїх військових злочинців до звірств. І називає ці страшні кадри постановочними. Але світ більше не вірить жодному слову Кремля. Після звільнення Київської області сюди приїжджали десятки світових політиків і самі бачили масштаби російських звірств. А Міжнародний кримінальний суд спільно з українськими прокурорами розпочав розслідування злочинів, за які кожен військовий злочинець буде покараний — від простих солдатів до президента Росії.

Читайте також: Річниця визволення півночі: як українські військові в Гостомелі зірвали кремлівський “бліцкриг” (ВІДЕО)

Прямий ефір