Життя після фронту: ветеран відкрив кафе в Запоріжжі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У Запоріжжі ветеран, учасник бойових дій Олексій Гребенюк відкрив кафе, де готує чебуреки, лагман, плов та інші страви. Кафе набирає популярність й обзавелося постійними відвідувачами, повідомляє FREEДОМ.

Рано вранці Олексій Гребенюк уже у своєму кафе: керує кухарями, зустрічає відвідувачів, роздає замовлення.

“Якщо людина, яка була в перші дні, через місяць прийшла, ти робиш усе правильно”, — вважає власник кафе.

Один із постійних відвідувачів, Олександр, хвалить місцеві чебуреки.

“Це шедевр! Вони великі, вони смачні, начинка — ось така!” — каже він.

У сфері громадського харчування в Олексія Гребенюка майже тридцятирічний досвід. Разом із товаришами по бізнесу в різний час він заснував у Запоріжжі кілька ресторанів і кафе. У 2014 році став волонтером — доходи від бізнесу спрямовував на допомогу українським військовим, а після повномасштабного російського вторгнення добровольцем пішов на фронт.

“Коли почалася повномасштабна війна, я на другий день, 25 лютого, пішов у наш військкомат”, — згадує він.

Гребенюк брав участь у боях у Запорізькій області. Торік йому виповнилося 60 років. Хотів залишитися в армії, але його демобілізували за віком. Олексій повернувся додому, вирішив продовжити знайому справу: відкрити власне кафе. У це вклав свої заощадження та кошти кредиту від Міністерства ветеранів. Меню склав із улюблених страв.

“Я зробив те, що мені подобається, у меню — лагман, чебуреки, плов”, — каже він.

Чебуреки — класичні, з начинкою з яловичини, лагман та плов — за узбецькими рецептами, а до рецепта піци — від італійського піцайоло, підібрав українські інгредієнти.

“Італійський кухар приїжджав сюди, і на базі наших продуктів виготовив цю піцу, вірніше, адаптував. Тому вона, як ми думаємо, особлива”, — розповів Гребенюк.

За освітою Олексій інженер, але кулінарія завжди була його хобі, тому ще в середині 1990-х й перейшов у сферу громадського харчування. Йому важливо, що результат роботи видно одразу.

“І ще — з погляду самореалізації — найшвидше можна отримати зворотний зв’язок та побачити — з того, що ти зробив, кому що подобається”, — зазначає Гребенюк.

Ветеран планує відкрити ще одне кафе — тепер уже авторської кухні, де готуватиме страви за власними рецептами. Але це план на майбутнє, коли закінчаться бойові дії.

Читайте також: Навчаються тату-майстерності: у Харкові запустили волонтерський проєкт для ветеранів (ВІДЕО)

Прямий ефір