Жителям Криму варто триматися якомога далі від російських військових об’єктів, — Чистіков

Денис Чистіков. Фото: news.liga.net

Жителям тимчасово окупованого Криму рекомендується триматися якомога далі від військових об’єктів. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков.

Він нагадав, що навесні представники Міністерства оборони України говорили, що літо 2023 року в Криму буде гарячим і цьому вже є підтвердження.

Чистіков наголосив, що Кримський (Керченський) міст і Керченська переправа є основними артеріями для постачання російських військових на південному напрямку фронту. У зв’язку з цим у військових РФ уже є усвідомлення, що їм доведеться відступати, якщо Кримський міст буде знищено або він прийде в непридатність.

“Так, окупаційна влада продемонструвала, що вона підключає до процесу евакуації військові кораблі, але наразі їх було поки що продемонстровано тільки два. І ми розуміємо, що це дуже мінімальний обсяг, який можуть забезпечити. Була дана команда на початку травня, щоб посилити саме складову Керченської переправи за наявністю транспортних засобів, які можуть перевозити на інший берег. Але на цей час таких фактів нам невідомо. Відомо, що вони заявляють про 8 поромів, але насправді з 8 функціонують тільки 3, і то один постійно ламається”, — сказав Чистіков.

Він зазначив, що представництво президента України в Автономній Республіці Крим постійно наголошує на тому, що місцевим жителям слід триматися якомога далі від військових об’єктів та не контактувати з російськими військовими.

“Це небезпечно для життя… Збройні сили України працюють тільки по військових об’єктах і по російських військових”, — наголосив Чистіков.

Він додав, що російська армія буде використовувати цивільне населення саме як живий щит. Так, під час відступу з Харківської області з Херсона військові колони йшли упереміш із цивільними автомобілями.

Чистіков також звернув увагу на те, що російські окупанти активно мінують територію півострова.

“При цьому ми не знаємо, поки що ми тільки здогадуємося, наскільки заміновані саме південь Херсонської області та північ Криму. При тому, що фортифікаційні споруди вже зводяться не тільки на північній частині Криму, але вже лінії оборони влаштовані й углиб Криму, і біля Феодосії. Там зводяться не тільки саме фортифікаційні споруди, там же відбувається мінування, як пляжної зони на заході Криму, а також уже місцеві жителі скаржаться на те, що навіть на засіяних полях їх виганяють і проводять спорудження фортифікаційних і мінування цих територій”, — сказав він.

Чистіков наголосив, що ліквідація тієї шкоди, яку російські військові вже завдали Криму, займе десятиліття.

Читайте також: У Криму є близько 150 військових об’єктів, які є законними військовими цілями — аналіз експерта

Раніше військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко заявив, що у Криму ведеться планова робота зі знищення об’єктів російських окупантів, що необхідно для створення передумов до звільнення півострова.

Прямий ефір