Зброя для контрнаступу: Україна незабаром отримає ракети AMRAAM (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Україна незабаром отримає ракети AMRAAM, які зможуть знищувати повітряні цілі на відстані 160 км. Партію таких ракет на суму 192 млн дол. Міністерство оборони США вже замовило в рамках пакетів допомоги Україні, повідомляє FREEДОМ.

Ракета AIM-120 AMRAAM в 4 рази швидше швидкості звуку, здатна збивати літаки, вертольоти та інші повітряні цілі. Виріб дозволяє авіації вражати противника без ризику бути збитою ворожою системою протиповітряної оборони (ППО).

“Вони можуть знищувати цілі на відстані понад 100 км, належать до ракет великої дальності класу “повітря-повітря”, — пояснив авіаційний експерт Богдан Долінце.

Багато переваг ракети AMRAAM пов’язані з її системою наведення. Вона обладнана самонавідною боєголовкою. Вогонь можливо вести на відстані від 50 до 180 км від цілі. При цьому ракета під час підльоту здатна сама захопити ціль, що дає змогу пілоту запускати відразу кілька ракет по різних повітряних об’єктах.

“Фактично ракета може як вогневим ураженням знищувати повітряне судно, так і осколками на досить великій відстані”, — зазначив Долінце.

Розроблялися ракети AMRAAM для західної авіації, проте свого часу їх адаптували й під радянські літаки, які зараз стоять на озброєнні України. Насамперед ідеться про винищувачі МіГ-29.

“Головний недолік такої адаптації для радянської техніки — це необхідність використання так званого емулятора. Це коли ракета підключається не до бортової системи, а до певного планшета, який емулює комп’ютер західної авіаційної платформи. І як правило, у зв’язку з цим ракета може мати низку обмежень”, — сказав Долінце.

Але обмежуватися українські пілоти навряд чи стануть, запевняють аналітики. Передачу Україні американських авіаційних ракет більшість із них вважають вірною ознакою того, що незабаром за ними прибудуть такі довгоочікувані F-16.

“Це фактично один зі складових елементів майбутньої передачі західних авіаційних платформ”, — запевнив Долінце.

Наявність цих ракет в України матиме грандіозний ефект не тільки в небі, а й на лінії зіткнення, кажуть експерти. Річ у тім, що зараз однією з головних проблем прифронтових територій є російські авіабомби, які здалеку скидають ворожі літаки без ризику бути збитими українською системою ППО. Ракети ж AMRAAM дадуть можливість вже українським винищувачам збивати ворога.

“Знищення ворожих літаків, гелікоптерів та інших повітряних цілей, зокрема, наприклад безпілотників. Якщо ми говоримо про окремі модифікації пізніших ракет, то вони можуть використовуватися як елемент системи ППО”, — пояснив Долінце.

Якщо хтось вирішив, що ці ракети можна запускати лише з літаків і кількість ударів буде обмежуватися лише числом авіації — це зовсім не так.

“Якщо говорити про зенітну модифікацію AIM-120 AMRAAM, то вона, зокрема, використовується в наземних зенітно-ракетних комплексах. Фактично ця ракета може бути використана для запуску з платформи “земля-повітря” для знищення тих самих крилатих ракет або дронів, наприклад з комплексу NASAMS”, — розповів Долінце.

Терміни поставок, кількість ракет, що готуються до відправки, та їхній тип — засекречена інформація. Однак за даними наших Військово-повітряних сил (ВПС), Україна може отримати готові ракети безпосередньо зі складів США, а це означає, що довгі місяці на виробництво цього разу не знадобляться.

Читайте також: Кількості F-16, які Україна отримає на початковому етапі, не вистачить для виконання всіх завдань ВПС — розбір

Прямий ефір