Кількості F-16, які Україна отримає на початковому етапі, не вистачить для виконання всіх завдань ВПС — розбір

Винищувач F-16. Фото: lockheedmartin.com

Тієї кількості винищувачів F-16, які Україна отримає на початковому етапі, вистачить для відбиття російських авіаційних атак, але не для виконання всіх поставлених перед Військово-повітряними силами (ВПС) завдань. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко.

“Навіть якщо 160 ми отримаємо, все одно всі завдання, які стоять перед нашими ВПС, не зможемо вирішити. Те, що ми отримаємо на початку, ну, природно, я думаю, що ці літаки будуть використовуватися в основному як винищувачі ППО. І не тільки прикривати нашу територію від крилатих ракет і Shahed, а насамперед знищувати російські ударні гелікоптери та штурмовики на лінії фронту”, — сказав експерт.

За його словами, зараз дії українських льотчиків дещо обмежені можливостями наявних літаків.

“Зараз із нашим озброєнням, із нашими радарами наших літаків Су-27, МіГ-29, ми не можемо працювати, тому що як тільки ми підлітаємо на дальність ураження цих літаків, російські винищувачі починають активно працювати більш далекобійними ракетами по наших літаках. І, загалом, ми зазнали серйозних втрат за місяці наступу. Ось це нас сильно стримує. А наступ механізованих військ певною мірою стримує російські так звані мобільні протитанкові резерви — це ударні вертольоти і літаки, штурмовики. Ось цей компонент з отриманням F-16 вдасться вивести, виключити, скажімо так”, — сказав Романенко.

Експерт зазначив, що винищувачі F-16 будуть дуже ефективною компонентою української протиповітряної оборони. Їхні радари добре бачать крилаті ракети, а сам літак може обслужити велику кількість російських цілей. Крім того, для винищувача F-16 підходить досить широка низка боєприпасів.

“Нам вдасться за допомогою F-16 значною мірою розвантажити нашу зенітно-ракетну компоненту оборони, тому що до радянських комплексів ракети не нескінченні”, — сказав Романенко. 

Також він повідомив, що за допомогою F-16 можна руйнувати російську логістику глибоко в тилу на тимчасово окупованій території України.

“Літаки, які заборонять будь-яке постачання російських військ, які або наступають, або обороняються. Тобто перекриють тилове постачання, перекриють логістику. Ось цілком реальні цілі. І це, за моїми припущеннями, ну, я так оцінюю, що, перш за все, F-16 будуть використовуватися для цієї мети і як винищувачі ППО, а до набуття серйозного бойового досвіду утримуватимуться від повітряних боїв із російськими винищувачами”, — прогнозує Романенко.

Читайте також: F-16 для України: як західні винищувачі забезпечать захист українцям (ВІДЕО)

Нагадаємо, союзники України створили авіаційну коаліцію для передачі ЗСУ західних винищувачів, зокрема F-16. Раніше спікер Командування Повітряних сил України Юрій Ігнат заявив, що Україна отримає літаки F-16, щойно пілоти будуть готові. 

Прямий ефір