Збільшення закупівлі української електрики погодили в ЄС

Герман Галущенко та Марош Шефчович. Фото: mev.gov.ua

Україна збільшить експорт електроенергії до Європейського Союзу. Таку заяву за результатами зустрічі міністрів енергетики країн ЄС зробила єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон, передає FREEДОМ.

У межах зустрічі міністри провели круглий стіл за участю міністра енергетики України Германа Галущенка.

“Ми підтвердили нашу непохитну підтримку Україні. Також ми обговорювали конкретні шляхи того, як продемонструвати нашу солідарність у найближчі місяці. Ми вирішили далі збільшити можливості імпорту електроенергії з України до 850 мегават замість 700 мегават зараз. Це всього лише один крок, але це точно прогрес”, — заявила Сімсон.

Також вона поінформувала Галущенка про план доставки сонячних панелей в Україну, щоб гарантувати, що лікарні та інша цивільна інфраструктура матимуть електрику, якщо навіть Росії вдасться тимчасово пошкодити мережі. 

“Я також висловила свою стурбованість ситуацією навколо Запорізької атомної станції — Росія продовжує демонструвати неповагу до міжнародних конвенцій з ядерної безпеки”, — сказала Сімсон.

Крім того, міністр енергетики України під час візиту до Брюсселя провів зустріч із віцепрезидентом Європейської комісії з питань міжінституційних відносин Марошем Шефчовичем.

Галущенко подякував за підтримку та допомогу європейських партнерів для проведення відновлювальних робіт на пошкоджених об’єктах енергетичної інфраструктури. 

Наразі ситуація з генерацією електроенергії в Україні стабілізувалася, наголосив міністр, є резервні потужності, що дають змогу експортувати електроенергію до європейських країн. 

Він висловив сподівання на якнайшвидше рішення ENTSO-E про збільшення можливостей для імпорту та експорту електроенергії між Україною та ЄС. 

“Отримані від експорту кошти дадуть змогу, зокрема, стабілізувати фінансовий стан енергетичних компаній, які зазнали значних втрат від російських атак, а також підготуватися до проходження наступного опалювального сезону”, — зазначили в Міненерго України. 

У відомстві також акцентували, що в процесі підготовки до наступної зими Україна планує максимально децентралізувати генерацію електроенергії за рахунок нарощування маневрових потужностей. Під час переговорів у Брюсселі сторони обговорили відповідні напрями співпраці у сфері відновлюваних джерел енергії та використання газових турбін.

Читайте також: “Один крок, але точно прогрес”: заяви єврокомісарки Сімсон за підсумками перемовин із міністром енергетики України

Прямий ефір