Заяви щодо китайського “мирного” плану прокоментували в МЗС України

Прапори Китаю та України. Ілюстрація: gettyimages.com

Усі країни, які хочуть миру в Україні, мають працювати над успішним проведенням Глобального саміту миру у Швейцарії, а не намагатися його зірвати. Так у Міністерстві закордонних справ України прокоментували заяву міністра закордонних справ Китаю Ван Ї щодо нового “мирного” плану Пекіна, який нібито підтримують 26 країн, інформує FREEДОМ.

У китайському “мирному” плані прописана участь Росії у будь-яких конференціях про мир і жодного слова не сказано про виведення військ армії РФ з території України. В українському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що це — неприйнятно для Києва. І якби Китай хотів зробити свій внесок у досягнення миру, він узяв би участь у швейцарському саміті.

“Саме Україна, на території якої точиться війна, як сторона що повною мірою зазнає страждань від руйнівних наслідків російської агресії, має визначати, яким повинен бути мир. Єдиною справедливою основою для досягнення такого миру є формула миру президента України Володимира Зеленського… Участь у саміті високого представника КНР могла б стати гарною нагодою, щоб зробити практичний внесок у досягнення справедливого та довготривалого миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності”, — йдеться в заяві МЗС України.

Читайте також: Китайський дракон схибив: експерти пояснили, до чого призведе відмова Пекіна від участі в Саміті миру

Як повідомляло видання Bloomberg, глава китайського МЗС Ван Ї заявив, що 26 країн висловили підтримку баченню Китаю та Бразилії щодо вирішення війни РФ проти України. Водночас китайський дипломат не торкнувся основної вимоги України, щоб Росія вивела свої війська з усієї території, захопленої з 2014 року, до того, як можуть розпочатися будь-які переговори.

Нагадаємо, Пекін офіційно підтвердив, що не буде присутній на Глобальному саміті миру через те, що на ньому не буде Росії.

Читайте також: США закликають Китай узяти участь у Глобальному саміті миру

Прямий ефір