Заморожування війни в Україні вигідне Росії та частково Китаю, — політолог

Ігор Рейтерович. Фото: radiosvoboda.org

Заморожування війни Росії проти України вигідне самій країні-агресору та частково Китайській Народній Республіці (КНР). Таку думку сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.

Він зауважив, що в інформаційному просторі від деяких лідерів і держав дійсно лунають тези про замороження війни в Україні.

“Їх не так багато, але вони вважають такий варіант прийнятним у контексті завершення активної фази війни між Росією та Україною. І зрозуміло, що оскільки війна не на їхній території відбувається, вони вважають такий варіант допустимим”, — сказав він. 

За його словами, західні аналітики та експерти завжди розглядають різні сценарії розвитку подій на фронті, і одним із таких сценаріїв є “заморозка конфлікту”.

“До цього необхідно ставитися спокійно, тому що це ж їхня робота. Але це ж не означає, що саме ці варіанти будуть безпосередньо реалізовані на практиці. Вони мають прораховувати плюси і мінуси, сильні і слабкі сторони, роблячи цю інформацію доступною насамперед для політиків, які потім ухвалюватимуть ті чи інші рішення. Ми ще навіть на пік не вийшли появи цих сценаріїв і розмов, що потрібно “заморожувати конфлікт”, — зазначив він. 

За словами Рейтеровича, немає сумнівів у тому, що Росія докладає значних зусиль у формуванні єдиної точки зору про “замороження конфлікту”, наприклад, у країнах Африки.

З іншого боку, такий варіант розвитку подій може бути частково вигідний і Китаю, додав він.

“Оскільки це б відвертало увагу Європейського Союзу і США, на їхню думку. Але й не дозволило б домогтися остаточної перемоги над Росією, що могло б призвести до наслідків, які Китай поки що станом на сьогодні, наприклад, вважає для себе неприйнятними. Тому з’являтимуться не тільки сценарії, а й така інформація, що спецпредставник Китаю прямо говорив, що потрібно зробити, щоб закінчити війну. Це, до речі, спочатку виглядало схожим на фейк з однієї простої причини — це взагалі не в традиціях китайської дипломатії”, — сказав він.

Спікер акцентував, що в дипломатичному аспекті Китай довго вичікує і завжди розраховує різні варіанти розвитку подій з можливими для себе наслідками. 

“І тільки, коли він упевнений на 100%, що може виступити з якоюсь конкретною пропозицією, він це робить. Тому чому у них позиція змінилася конкретно, наприклад, у цьому випадку — не до кінця зрозуміло. Це дійсно схоже на злив недостовірної інформації. Але ми бачимо, що реакція досить оперативна, і думаю, що в найближчому майбутньому і Китай якимось чином скаже про те, що вони говорили дещо про інші речі і явно не закликали якимось чином “заморожувати конфлікт”. Просто тому, що Китай ще не вважає за необхідне з такою ініціативою виходити публічно”, — підсумував Ігор Рейтерович.

Читайте також: Росія нічого не здобуде і все програє, — звернення президента Зеленського у 458-й день війни

Раніше видання The Wall Street Journal з посиланням на європейських дипломатів написало, що представник Китаю Лі Хуей закликав до негайного припинення вогню нібито з визнанням окупації Росією українських територій.

Глава Міністерства закордонних справ (МЗС) України Дмитро Кулеба заявив, що зв’язався зі своїми колегами зі столиць Європи, у які приїздив Лі Хуей. Проте жоден міністр закордонних справ цих країн не підтвердив, що посланець Китаю закликав залишити за Росією окуповані території України.

Прямий ефір