Співпраця РФ і Північної Кореї — це партнерство двох держав-терористів, — Буряченко

Прапори Росії та Північної Кореї. Фото: РИА Новости

Північна Корея — така сама держава-терорист і спонсор тероризму, як і РФ.  Цим країнам вигідно співпрацювати, тому що у них дуже багато спільних інтересів. Про це сьогодні, 13 травня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Як зазначив експерт, у плани Північної Кореї входить не тільки протистояння з Південною Кореєю, а й отримання впливу на країни Близького Сходу.

“При цьому її пріоритетом, крім звичайної зброї, є ядерна зброя. Тому сьогодні Північна Корея дуже серйозно і широко використовує терористичні можливості своїх відповідних спецслужб. У них, наприклад, працює дуже масова мережа хакерських організацій, підтримувана урядом. Виходячи з цього, можна з упевненістю говорити, що Північна Корея — це така ж держава-терорист, як і РФ. Тому їм комфортно співпрацювати одне з одним. До того ж — дуже вигідно”, — зазначив Буряченко.

За його словами, РФ дуже зацікавлена у військових накопиченнях Північної Кореї, які зберігаються на складах ще з радянських часів.

“Уже є неспростовні докази, що Північна Корея надала РФ велику кількість ракет, артилерійських снарядів 152 калібру тощо. Крім того, Росії дуже цікаві сучасні виробничі потужності Північної Кореї. Ми пам’ятаємо, що до того, як були досягнуті домовленості з Північною Кореєю, РФ катастрофічно не справлялася з виробництвом боєприпасів. Тому часто на фронті виникали моменти, коли за допомогою західної допомоги Україні вдавалося встановлювати артилерійський паритет на полі бою. Тому РФ оформила домовленості з Північною Кореєю на постачання боєприпасів”, — констатував експерт.

Водночас Буряченко зауважив, що Північна Корея отримує свою вигоду від співпраці з РФ.

“Тут потрібно нагадати про обмеженість Північної Кореї в сировинному плані. Попросту кажучи — їй дуже потрібні додаткові харчові продукти. І це Північна Корея отримує від Росії в достатній кількості. Крім того, їй потрібні додаткові технології, причому як за ядерною програмою, так і літаки. А на це не вистачає грошей, адже країна перебуває під тотальними санкціями. До слова, із санкціями Росія дуже сильно допомогла Північній Кореї. Наприклад, з ініціативи РФ, яка незаконно перебуває в Радбезі ООН, було розпущено цілу робочу групу з аналізу та реакції санкційного впливу на Північну Корею. І я думаю, що це якраз і було відображено в домовленостях, які були досягнуті між цими країнами”, — уточнив глава “Міжнародної асоціації малих міст”.

До слова, експерт застеріг, що наслідки такого співробітництва між РФ і Північною Кореєю можуть вийти дуже далеко за потенційний конфлікт із Південною Кореєю.

“Північна Корея, по суті, постачаючи свої боєприпаси Росії, використовує їх проти України. Вони начебто на вітрині показують їх усьому світу і різного роду терористичним організаціям та авторитарним режимам. Тобто, розвиваючи свої промислові технологічні можливості, завтра вона зможе передавати свої боєприпаси та технічне озброєння не тільки РФ, а й у гарячі точки по всьому світу”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: РФ уже здійснила по території України серію атак північнокорейськими ракетами — подробиці від авіаексперта

Раніше повідомлялося, що лідер КНДР Кім Чен Ин намагається використати РФ, щоб відновити зруйновану економіку Північної Кореї. Пхеньян постачає Москві озброєння, а натомість отримує економічну підтримку — 2024 року Росія почала поставки в КНДР нафтопродуктів.

Прямий ефір